To nejzajímavější z roku 2023 pohledem čtenářů fDrive.cz

To nejzajímavější z roku 2023 pohledem čtenářů fDrive.cz
Fotografie: Petr Vojtěch, fDrive.cz

S končícím rokem přichází čas bilancování a ohlédnutí se za téměř uplynulým rokem 2023. Po nejdůležitějších novinkách z pohledu naší redakce a nejsledovanějších videích se podíváme na nejzajímavější články z vašeho pohledu. Které články byly v roce 2023 nejčtenější?

Už jsme vydali články o nejdůležitějších novinkách z pohledu redakce, konkrétně Romana Havlína i Ladislava Čermáka, a je na čase se na to podívat z vašeho pohledu. V tomto přehledu se tedy podíváme na přehled nejčtenějších článků uplynulého roku.

Začneme od 10. místa a budeme postupovat směrem k prvnímu. A nutno dodat, že pohled vás čtenářů se shoduje s pohledem naší redakce jen výjimečně.

10. Jaký názor na elektromobilitu má Petr Pavel?

Jak vidí elektromobilitu prezident Petr Pavel? Je pro omezení vjezdu aut se spalovacím motorem do center měst, ale podporoval by různé druhy pohonů a nedělal by z elektromobility modlu.

9. Pomsta teslistů „kolegům“, kteří zabírají místa u Superchargerů

Problém neoprávněně zabraných míst u nabíječek není zdaleka jen evropské specifikum. Řada majitelů Tesel se naučila využívat místa u stojanů jako bezplatná parkoviště. Pomsta na sebe nenechala dlouho čekat, je originální a využívá slabinu Tesel.

8. Reálná spotřeba Enyaqu Coupé na dálnici

Kromě standardizovaného testu spotřeby občas projedeme vybrané elektromobily také na náročnější trase z Prahy do Brna a zpět. Jak se osvědčila stylová Škoda Enyaq Coupé Sportline iV 80 se 77kWh baterií?

7. Nová tramvajová trať v Praze

V hlavním městě se aktuálně stavějí tři nové tratě, další dvě budou brzy následovat. Úsek z Barrandova do Slivence je částečně dokončen. Nyní přichází na řadu spojení z Modřan do Libuše.

6. Čínský elektromobil Jiangnan U2

Znovuzrozená společnost Jiangnan pokračuje tam, kde skončila před bankrotem. Vyrábí malé a levné vozíky inspirované staršími modely Suzuki. Ten nejnovější však do minulosti hledí jen designem.

5. Skokové zlevnění Tesly

Tesla Model S ve verzi Plaid zlevnila o 639 tisíc Kč, základní o 411 tisíc korun. Tesla Model X zase dostala větší slevu u základní verze, konkrétně 435 tisíc Kč. V obou případech je nyní Plaid levnější, než byl před zlevněním Dual Motor.

4. Cena nové baterie pro elektromobil

Cenové rozpětí nových baterií je poměrně velké. Ceny za baterii se pohybují od 200 tisíc do 1,2 milionu Kč. Práce techniků vás vyjde na zhruba 10 až 30 tisíc Kč.

3. Tesla Semi nemá s kopci nejmenší problém

Zachycená situace se odehrála v Donnerském průsmyku, kde je průměrné stoupání 7 až 16 %. Tesla v těchto místech vysílá plně naložené Semi, aby otestovala jejich spolehlivost.

2. Z Audi e-tron po nehodě uletěla baterie

Viníkem nehody byl řidič Audi e-tron. Bateriový blok po oddělení od vozu začal doutnat a spekuluje se o tajném aktivním prvku výbavy.

1. Drsný zákon předepisuje nabíjecí stanici každých 60 km

V roce 2025 dojde k výraznému zlepšení nabíjecí infrastruktury. Na každých 60 km evropské dálniční sítě by měla připadat jedna nabíjecí stanice. Evropská letiště dostanou povinnost poskytnout elektřinu stojícím letadlům.

To byl tedy přehled článků, které nejvíce zaujaly vás. Kromě toho jsme se dívali ještě na jeden přehled – nejsledovanějších videí za uplynulý rok. Ohledně nejdůležitějších novinek z vašeho pohledu nám můžete napsat do komentářů, jak to vidíte vy. Souhlasíte s tímto seznamem, nebo byste za sebe vybrali něco jiného?

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze