Autonomní vozidla od Uberu havarovala už 37krát. Jednou dokonce fatálně

Autonomní vozidla od Uberu havarovala už 37krát. Jednou dokonce fatálně
  • Už to bude 18 měsíců od zahájení testování autonomních prototypů od Uberu na silnicích
  • Za tu dobu se odehrálo 37 nehod těchto vozů, 33 z nich byla kolize s jiným autem
  • Minulý rok obletěla svět zpráva o sražení chodce jedním z aut Uberu, byla to první fatální nehoda způsobená autonomním vozem

Známý přepravce Uber před 18 měsíci zahájil program testování svých autonomních vozidel na veřejných komunikacích. Využívá k tomu prototypy SUV Volvo XC90. Bohužel při testování se stávají chyby a nehody. Americký výbor pro bezpečnost dopravy včera oficiálně potvrdil čísla ohledně nehod těchto vozů, ta poté interpretoval carsales.com.au.

Uber

Téma autonomního řízení vzbuzuje spoustu kontroverzí a pochopitelně ne každý věří umělé inteligenci ohledně řízení auta. O to více jsou zajímavá čísla, která výbor poskytl. Při testování autonomních vozidel od Uberu došlo celkem k 37 nehodám. Z toho 33 z nich byla kolize s jiným vozem, ale ne každá vinou vozu Uberu.

Šokující byl případ z minulého roku, kdy jeden z prototypů srazil člověka na přechodu. Nicméně je nutno zdůraznit, že testovací řidič, který měl auto při jízdě hlídat, se díval na telefon místo toho, aby dával pozor. Elaine Herzberg, která se stala obětí nehody, bohužel srážku nepřežila, a případ se tak do historie zapsal jako první fatální nehoda autonomního vozidla.

Diskuze o bezpečnosti testování stále pokračují, ale hodně výrobců zmiňuje, že 100% nasazení technologie může trvat desítky let. Testování nových technologií je důležité, nicméně otázkou je, na jakých částech veřejné infrastruktury se odehrává. Další věcí je, že sice jde o 37 nehod, ale to je v porovnání s lidskými řidiči a jejich pochybeními naprosté minimum.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze