Hyundai na CESu ukázal ovládání vozu skrz Google Home

Hyundai na CESu ukázal ovládání vozu skrz Google Home
  • Spojení sil společností Hyundai a Google vyústilo v komunikaci s automobilem skrz Google Home
  • Prozatím půjde o odeslání cílové stanice či odemknutí dveří u vozů Hyundai
  • Do budoucna se počítá s rozšířením funkcí

Ovládání automobilu skrz chytrý telefon, hodinky nebo třeba tablet už dnes většinu technologicky zaměřených lidí nevyvede z míry. Jenže technologie jdou stále dopředu a automobilka Hyundai nemůže zůstat pozadu. Na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas ohlásila partnerství s Googlem. O co jde?

Google kromě opečovávání mobilního operačního systému Android, testování autonomních automobilů a vyvíjení dalších projektů i nabízí doplněk do domácnosti zvaný Google Home. Jednoduše řečeno jde o chytrý reproduktor. Chytrý proto, že umí „přemýšlet“ – funguje totiž jako hlasový asistent. Chcete například přehrát váš oblíbený song? Řekněte mu to a on jej najde, ať už na Spotify nebo YouTube, a začne vyhrávat. Je libo nechat se vzbudit proslovem typu „Dobré ráno, dnes je v Praze příjemných 17 stupňů, lehce pod mrakem a čeká vás meeting s Martinem a poté oběd s Kateřinou“ či bez vyťukávání na klávesnici odepsat na příchozí zprávu, zaznamenat myšlenku nebo najít oblíbenou restauraci? Ani to pro Google Home nepředstavuje problém. I nákupní seznam si zapamatuje jedna-dvě a navrch vám ho uloží do telefonu. Tedy za předpokladu, že používáte Android. Google Home můžete i propojit s různými platformami chytré domácnosti, jako je třeba IFTTT, Philips Hue, Nest nebo Samsung SmartThings.

Nyní bude možné skrz Google Home ovládat i automobily zmíněné korejské automobilky. Zvládnete tak odemknout dveře nebo si poslat do automobilu vaší cílovou destinaci. Nejde o převratnou novinku – jak jsme již psali, spousta automobilek podobné funkce nabízí skrz chytré telefony, hodinky a podobně. V případě Google Home však jde o první integrovaný systém, jak ovládat automobil z domácnosti, aniž byste měli cokoli v nebo na ruce.

Hyundai slibuje, že se funkce, které takto půjde ovládat, brzy rozšíří. Cena Google Home činí 129 dolarů, tedy necelých 3 400 korun českých. Jeho prodej byl zahájen koncem loňského roku. Pokud vás Google Home zaujal a chcete ho používat, tak se však budete muset naučit anglicky.

Zdroj: theverge.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze