Facelift Tesly Model Y „Juniper“ zachycen na fotografii. Přijde brzy?

2
Facelift Tesly Model Y „Juniper“ zachycen na fotografii. Přijde brzy?
Fotografie: Tesla
  • Vůz se zakrytým předním a zadním nárazníkem byl zachycen v Kalifornii
  • Dá se očekávat, že vylepšení budou vycházet z faceliftovaného Modelu 3

Jak upozornila různá světová média, například The Verge, pravděpodobný redesign Tesly Model Y, která se v roce 2023 stala nejprodávanějším vozem roku, byl maskovaný spatřen v Kalifornii, což znovu oživilo zprávy o tom, že automobilka usilovně pracuje na přepracování vozu, který hraje klíčovou roli v prodejích mladé automobilky.

Možné pozorování nového modelu Y
u /JacklJack v TeslaModelY

Výše můžete vidět příspěvek z Redditu, kde uživatel JackIjack upozornil na to, že spatřil černý Model Y se zakrytým předním a zadním nárazníkem. Redesign vozu během dalších měsíců by přitom nebyl velkým překvapením i vzhledem k tomu, že Model 3 se jej dočkal už loni v září, jak jsme vás informovali. Zmínit u něj můžeme například lepší odhlučnění vozu, pohodlnější sedadla, tužší konstrukci, lepší tlumiče nebo to, že pasažéři vzadu mají nově k dispozici dotykovou obrazovku pro ovládání klimatizace. Teslu Model 3 po faceliftu pro vás nicméně testujeme, takže se můžete těšit i na její podrobnou recenzi.

Tesla Model 3 po faceliftu ze září 2023, kterou pro vás aktuálně testujeme

Modely 3 a Y přitom sdílejí mnoho dílů, což mimo jiné znamená, že designová vylepšení by se mohla zrcadlit. Otázkou však je i to, kdy k faceliftu dojde, neboť v únoru prosákly zprávy o tom, že Tesla přikázala svým zaměstnancům, aby zájemcům o něj sdělovali, že se letos nedočkají.

Tesla Model Y Long Range Dual Motor

Rozměry4 750 × 1 921 × 1 624 mm, 2 003 kg
Výkon324 kW
Baterie78,1 kWh, CCS Combo, Mennekes
Dojezd542 km (WLTP)