V Goodwoodu se psala historie: ID.R položil na lopatky Formuli 1, a to dva dny po sobě

aktualizováno
V Goodwoodu se psala historie: ID.R položil na lopatky Formuli 1, a to dva dny po sobě
  • Romain Dumas pokořil traťový rekord v Goodwoodu už v kvalifikaci
  • Rekord Formule 1 byl dobyt po dlouhých 20 letech
  • Konečný rekordní čas činí 39,90 sekundy

Aktualizováno 9. 7. 2019 13:05

Následující den, tedy v sobotu, se Dumasovi podařilo téměř nemožné, když svůj čas z předešlého dne dokázal zkrátit o více než vteřinu. Stal se tak prvním, komu se podařilo zdolat 1,86 km dlouhou trať pod méně než 40 vteřin. Časem 39,90 stanovil rekord, který se bude jen těžko překonávat.

Původní informace z 6. 7. 2019

Pátek 5. 7. se stal slavným dnem pro elektromobilitu, a to nejen stanovením nového světového rekordu v počtu ujetých kilometrů za 24 hodin, na kterém se podíleli dva Češi a známý Norský youtuber Bjørn Nyland, ale také dlouho očekávaným výkonem Romaina Dumase ve Volkswagenu ID.R při závodě do vrchu v Goodwoodu.

Volkswagen ID.R

Volkswagen ID.R získává už od své premiéry při loňském Pikes Peaku jeden traťový rekord za druhým. Už v loňském roce se očekávalo dobytí traťového rekordu v Goodwoodu a kvalifikační jízda, která s časem 43,05 stanovila traťový rekord pro elektrické vozy a nejlepší čas celého festivalu, nasvědčovala, že je to možné, ale finálová jízda málem skončila nehodou a traťový rekord zůstal nepokořen. Před nedávnem si ID.R přivlastnil traťový rekord pro elektromobily i na slavném Nürburgringu s časem 6:05,36 a nyní opět zářil na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Už před začátkem festivalu Romain Dumas prohlásil: „Budoucnost je nejdůležitější věcí. Musíte ji napsat a musí se stát. Jedu tam, abych byl jeden z nejlepších, a jsem připravený přijmout všechny výzvy. Jsem připravený na budoucnost. Pro úspěch musím porazit sám sebe, musím se neustále posouvat. Vyzývám se a porazím se. Goodwoode, ty jsi další.“

Dumas svá silná slova také doložil činy, když už při páteční kvalifikační jízdě zajel čas 41,18, čímž si přivlastnil 20 let starý traťový rekord, který do té doby patřil Nicku Heidfeldovi s monopostem F1 McLaren-Mercedes MP4/13 s časem 41,60. ID.R tedy překonal rekord téměř o půl vteřiny. Jaký rekord padne příště?

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze