Aktualizovaný kalendář letošní sezóny Formule E

Aktualizovaný kalendář letošní sezóny Formule E
Fotografie: Mercedes-Benz
  • Poslední závod 14. až 15. srpna koliduje s termínem testů 24 hodin Le Mans
  • Závazky vůči šampionátu WEC má devět pilotů

Formule E odtajnila aktuální podobu kalendáře na zbytek letošní sezóny. Ten nakonec čítá původně avizovaných 15 závodů. Pokud se tedy podaří naplánované zastávky realizovat, bude se jednat o rekordní počet uskutečněných závodů v jedné sezóně. Oproti původním plánům byly z důvodu trvající zhoršené pandemické situace na daných místech zrušeny závody v Maroku, Chile, Číně, Jižní Koreji a Indonésii. S těmito destinacemi se nyní počítá až pro nadcházející ročník.

Poslední aktualizace kalendáře z konce března přitom zahrnovala i dvojí závod v Chile, jehož se vedení série nechtělo vzdát. Nakonec i zde se přistoupilo ke zrušení. Jeho termínové místo nově zaujalo historické centrum mexického Puebla zapsaného na seznamu UNESCO. Důvodem přesunu z tradičního okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez v Mexico City je, že v současné době slouží jako dočasná polní nemocnice.

Po Mexiku Formule E pocestuje do New Yorku, načež se vydá do Evropy. Konkrétně do Londýna a v samotném závěru do Berlína. Všechny závody ve zmiňovaných destinacích budou zdvojené. Velmi zajímavá bude především předposlední zastávka v Londýně. Nejen kvůli konfiguraci trati, která je z poloviny v hale, ale i proto, že následné finále termínově koliduje s oficiálními testy vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Ve Formuli E v současnosti působí 9 jezdců se závazky vůči šampionátu WEC.

Alex Lynn, António Félix da Costa, Sam Bird, Alexander Sims, Robin Frijns, Tom Blomqvist, Norman Nato, Sébastien Buemi a Stoffel Vandoorne. Ti všichni by se měli postavit na start jednoho z nejslavnějších závodů světa konaného 21. – 22. srpna, a tedy nastoupit do testů 15. srpna. Roli rezervního jezdce u Toyoty navíc plní i Nyck de Vries a i u něj platí stejný předpoklad. S ohledem na přísná pravidla spojená s koronavirem, která zatím nejsou a ani nemohou být zcela upřesněna, mohou všichni zmiňovaní jezdci v Berlíně chybět po celý víkend. Tím pádem neoficiální vyvrcholení sezóny může nastat právě v Londýně. Otázkou ale zůstává, zda se jedná o skutečně finální podobu kalendáře. Na to budeme znát odpověď až s postupem času.

Provizorní kalendář (aktualizace 22. 4. 2021)

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze