Volkswagen ID.3 s vámi bude komunikovat pomocí světel

Volkswagen ID.3 s vámi bude komunikovat pomocí světel
  • Pomocí světelného osvětlení vás bude auto informovat o příchozích hovorech, navigačních pokynech a tak podobně
  • Volkswagen ID.3 bude prvním elektromobilem z divize ID a do České republiky se dostane v polovině příštího roku

Volkswagen ID.3 je prvním elektromobilem nové divize, který se do ČR dostane už v polovině příštího roku. Postupně tak Volkswagen odhaluje jednotlivé funkce, které tento elektromobil dostane. Volkswagen ID.3 bude mít hlasovou asistentku a samotný vůz s vámi bude komunikovat pomocí světel.

Volkswagen ID.3

V celé šířce přístrojové desky prochází řada elektroluminiscenčních diod, která barevným světlem doprovází různé funkce. ID. Light tak vítá řidiče při nastupování a signalizuje mu například připravenost vozidla k jízdě nebo jeho odemknutí/uzamknutí. Tímto způsobem jsou také zdůrazňovány pokyny asistenčních a navigačních systémů nebo oznamovány příchozí telefonní hovory. Stejně tak může být řidič světelnou signalizací vyzván k tomu, aby začal v nouzové situaci brzdit. Ve spojení s navigačním systémem přispívá ID. Light ke klidné jízdě i ve složitých dopravních situacích. Přerušované svícení doporučí řidiči změnu jízdního pruhu nebo může řidiče upozornit, že se jeho ID.3 nachází v nesprávném jízdním pruhu. ID. Light podporuje také hlasové ovládání. Světelné signály jsou pro cestující potvrzením o přijetí jejich hlasového povelu. Světlo také ukazuje, zda hlasový asistent odpovídá řidiči, nebo spolujezdci.

ID. Light je mimořádně inovativní a intuitivní, protože používá obvyklé barvy,“ říká Valentina Wilhelmová, designérka uživatelských rozhraní ve společnosti Volkswagen. Zcela nabitý akumulátor je signalizován zeleně, zatímco upozornění, například při brzdění, jsou červená. Venku imitují světlomety pohyby očí a společně s vnitřním osvětlením dodávají vozidlu ještě vytříbenější charakter. Wilhelmová k tomu dodává: „Vozidla jsou díky takto použitému světlu sympatická a zároveň umožňují velmi jednoduchou a intuitivní komunikaci.“

Na Volkswagen ID.3 jsme se podívali ještě před frankfurtským autosalonem

Technické parametry Volkswagen ID.3 Tour 77 kWh

Kompletní specifikace
Konstrukcehatchback, 4 261 × 1 809 × 1 552 mm, 1 719 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon150 kW, 204 koní, točivý moment: 310 Nm
Baterie82 kWh (77 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 125 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 16,1 kWh / 100 km, dojezd: 542 km
Cena od1 186 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze