Volkswagen e-Golf
test

Volkswagen e-Golf

Černý kůň elektromobility
2

Standardní, nenápadný, ale spolehlivý, výborně vybavený a dost možná nejlepší. Takový je Volkswagen e-Golf, který v letošním roce dostal dvojnásobný dojezd až 300 elektrických kilometrů a několik nových funkcí. Potěší tradiční spolehlivostí, vychytaným interiérem i on-line funkcemi. Skrývá se za nenápadnou fasádou nejlepší běžný elektromobil? To jsme zjišťovali v našem testu.

Zhodnocení a konkurence: tichá voda břehy mele

Volkswagen e-Golf je opravdu tou pověstnou tichou vodou, která mele břehy. Vypadá nenápadně, ale je vlastně nejlepší. Jezdí skvěle a krásně tiše, ze všech v Česku prodávaných elektromobilů má nejvyšší dojezd, infotainment překoná v lecčem i Teslu a navíc jde o ověřenou kvalitu se značkou Golf, na kterou slyší už celé generace majitelů. A nyní si jejich přízeň může získat elektrickým srdcem. Překážkou bude jen vysoká pořizovací cena. Dát milion za Golfa, navíc bez některých komfortních prvků výbavy, je opravdu hodně.

Budoucnost silniční dopravy patří elektřině a Volkswagen ji právě teď prošlapává cestičku. Potichu, ale velmi úspěšně.

Volkswagen e-Golf (2017)

Konkurence se zatím příliš nemění. BMW i3 stojí stejně, jedná se ale o úplně jiné auto. Vesmírný design ho pasuje do rukou lidí, kteří se chtějí odlišit. A s výkonným elektromotorem se odliší i na semaforech, zejména pak s novou verzí i3s.

Zajímavou alternativou může být čistě elektrický Ioniq od Hyundai. Ten se v nejvyšší výbavě vejde pod milion korun a přináší větší vnitřní prostor i zavazadelník a některé prvky komfortní výbavy.

Zmínit musíme také elektromobil Kia Soul EV, který na to jde po stránce designu zase trochu jinak a cenou pod 850 tisíc korun může také zaujmout.

e-Golf se ale už brzy bude muset mít na pozoru před přeborníkem elektromobility, tedy Nissanem Leaf. Nová generace je už za rohem a bude mít reálný dojezd přes 300 kilometrů, vyšší výkon a dobrou výbavu v čele s částečně autonomním řízením. Pravděpodobně bude také levnější.

Volkswagen e-Golf (2017)

Rozměry4 254 × 1 799 × 1 453 mm, 1 615 kg
Výkon136 koní
Baterie35,8 kWh, CCS Combo, Mennekes
Dojezd300 km

A když už jsme u té budoucnosti, konkurentem je samozřejmě také Tesla Model 3. Ta e-Golf poráží svým dojezdem přes 400 reálných kilometrů (ve verzi Long Range) a výrazně vyšším výkonem. Volkswagen se jí ale zatím bát nemusí. Model 3 se zatím nachází v prodeji jen v USA a než se dnes objednané Modely 3 budou reálně prohánět po českých silnicích, stihne snad Volkswagen představit i nástupce e-Golfa, který je zatím znám pod názvem Gen.E a dorazí v roce 2020.

volkswagen-e-golf-2017
Klady
  • pohodlné ovládání z mobilního telefonu
  • nový infotainment s podporou gest
  • skvělý digitální Active Info Display
  • dobrá dynamika a vyspělý podvozek
  • reálný dojezd 250 kilometrů
  • absolutně bezhlučný chod
  • klasický vzhled bez výstřelků
Zápory
  • některá příplatková výbava není dostupná
  • vysoká cena
  • klasická řadící páka s nutností řadit vždy P či B
Diskuze ke článku
Pepíno
Takových malých e-aut bychom do sociálních služeb brali více. (V celé ČR se jedná o tisíce vozů). Jen by museli mít vyšší střechu, aby se do nich vešla naše pečovatelka s klientem na vozíku. Auto použitelné na rozvoz drobného zboží, pro důchodce, vysoké osoby, cyklisty, zahrádkáře, řemeslníky, vozíčkáře atd. atd., typu MiniMPV-EV absolutně chybí na trhu. Od r. 2005 se nedělají vysoké typy jako byl Opel Agila (Suzuki Vagon) 2000-2006, Toyota Yaris Verso 1999-2003 současná Kia Ray EV 2018 Jižní Korea (která se do EU nedováží), atd. Prostě všichni co potřebují úzké, krátké a vysoké auto do městských uliček mají smůlu. Automobilky v honbě za co nejnižší spotřebou se chovají jak padlí na hlavu, nehledí na potřeby lidí a produkují čím dál nižší auta. Za chvíli se v nich bude jen ležet. O EV užitkáč do úzkých uliček nezavadíš. Jediný e-auto MPV na trhu Kango ZE je už moc široký a dlouhý a navíc ho Renault_CZ už neprodává!!. A pak si jako firma čerpejte dotace na chytrá města, elektromobiltu, nízkouhlíkové technologie, atd. když za ně není v MiniMPV a v MPV co pořídit!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze