Nabíjíme elektromobil: Jak zařídit nabíjecí čip ČEZ

Nabíjíme elektromobil: Jak zařídit nabíjecí čip ČEZ
3
  • Nabíjecí čip si můžete zřídit jak elektronicky, tak osobně
  • Za firmu musí vše řešit jednatel nebo osoba pověřená plnou mocí

Elektromobilita je dnes již pevnou součástí našich životů, ačkoli elektromobil na každém rohu ještě nepotkáte. Vše má své výhody a nevýhody, stejně tak i jízda elektromobilem.

Stávající dobíjecí stanice ČEZ k 14. 11. 2016
Zatímco se spalovacím automobilem dorazíte na čerpací stanici, doplníte pohonné hmoty, zaplatíte a vyrazíte dále, tak s elektromobilem to není tak jednoduché. Abyste mohli využít rychlonabíjecí stanice skupiny ČEZ či společnosti PRE, pak potřebujete jejich čip. V našem seriálu se společně podíváme na to, jak získat nabíjecí čip skupiny ČEZ, abyste mohli využívat jejich nabíjecích stanic, ať už jde o rychlonabíječky či stojany nabízející standard Mennekes a klasickou 240V zásuvku. V praxi máte hned dvě možnosti.

Osobní návštěva zákaznického centra

První možností je osobní návštěva zákaznického centra. Zde sepíšete všechny potřebné dokumenty a čip si odnášíte ihned s sebou. Cena za jeden čip činí 450 Kč bez DPH, které hradíte zaplacením faktury každý měsíc, a to bez ohledu na to, zda nabíjíte či nenabíjíte a kolik kilowatthodin odeberete. Pokud však nejste jednatelem firmy, pak budete potřebovat plnou moc. Popřípadě musí jít přímo jednatel společnosti. Pokud pracujete jako OSVČ, tak potřebujete jen platný občanský průkaz. Služba je samozřejmě dostupná i fyzickým osobám. Kde všude najdete zákaznické centrum?

  • Praha
  • Plzeň
  • Mladá Boleslav
  • Hradec Králové
  • Ostrava
ČEZ POINT

Elektronické zaslání vyplněné smlouvy

Druhým způsobem, jak si zařídit nabíjecí čip, je zaslat již vyplněnou smlouvu. Tu najdete na stránkách ČEZu týkající se elektromobility, kde si smlouvu stáhnete, vyplníte a pošlete ne e-mailovou adresu elektromobilita@cez.cz. Od dne potvrzení doručení smlouvy se počítá deset dní, do kterých vám ČEZ předá čip. Zvolit si můžete, zda si chcete čip vyzvednou na některé z výše uvedených poboček, popřípadě si ho nechat zaslat poštou. Ihned po vyzvednutí je čip aktivní a vy tak můžete rovnou nabíjet.

ČEZ: Smlouva o poskytnutí služby Elektromobilita

Čip můžete využívat na všech nabíjecích stanicích skupiny ČEZ. Čip je přenosný, takže si ho můžete i půjčovat, ať už v rámci firmy, tak vlastně i od kamaráda.

Veškeré informace včetně mapy nabíjecích stanic a dalších informací najdete na stránkách elektromobilita.cz.

Diskuze ke článku
Peppa
V minulosti se fakturovalo za pololetí, faktura nechodila každý měsíc. Něco se změnilo?
LizaVOW
Proper drill equal! Thanx you for you job

http://www.loriscasaliarchitetto.com/node/110
onémJ
Proč mají všichni retardi speciální slevové kartičky, přihlašovací tokeny, čipy na každou kadibudku?? Retardi v 21. století nepochopili, že jediné co potřebuji je platební karta. Velmi podobně jako u běžné čerpací stanice!
To je mi ale překvapení, že? Doufám, že to někdo z ČEZu, PRE a jiných retardů čte. To aby si mohl říci: "naivní debílek, takhle to přece funguje všude!!". Jasně a všichni mají škodovku.... a ještě tu o perníkové chaloupce mi můžete povědět.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze