Včera proběhlo forum Elektromobilita 2018. Co vše se řešilo?

Včera proběhlo forum Elektromobilita 2018. Co vše se řešilo?
  • Ve dnech 30. 5. a 31. 5. proběhla v pražském Foru Karlín konference Elektromobilita 2018
  • Mezi zúčastněnými byli vedoucí představitelé velkých hráčů na poli elektromobility
  • Hlavními tématy byly rozvoj trhu elektromobility, elektromobilita ve firemních fleetech či veřejná elektromobilita a technologie

V každém bloku vyjadřovali jednotliví představitelé firem svou vizi a v závěru se zúčastnili debaty s ostatními přednášejícími. Zastoupení tu měly například ABB, ČEZ, PRE, E.ON, Innogy a další. Každá ze zastoupených firem na konferenci postavila i vlastní stánek, kde prezentovala své strategie a produkty. Byly k vidění automobily jako Tesla Roadster (2008), Škoda Vision E a českou premiéru si zde odbyl Jaguar I-PACE.

Padala zajímavá čísla a prognostiky týkající se počtu plně elektrických modelů jednotlivých automobilek, kdy nastane největší boom v elektromobilitě, jaká země měla největší podíl elektromobilů z celkového počtu nakoupených nových aut v minulém roce, kolik nabíječek a kde můžeme v budoucnu očekávat, dále jak bude fungovat konektivita mezi chargery, automobily, automobilkami a chytrými telefony, jak se bude vyvíjet cena elektřiny s ohledem na vytlačování jiných pohonných látek a mnoho a mnoho dalšího. Nejzajímavějším částem se budeme věnovat podrobněji v dalších článcích.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze