V Praze dnes otevřela další nabíjecí stanice ČEZu. Volba padla na Průmyslovou ulici

V Praze dnes otevřela další nabíjecí stanice ČEZu. Volba padla na Průmyslovou ulici
1
  • U restaurace McDonald's v Průmyslové ulici se dnes otevřely 2 nové nabíječky
  • S dneškem je to 65. rychlonabíječka ČEZ na území ČR
  • ČEZ má v současné době přes 125 funkčních dobíjecích stanic
  • Do konce roku má v plánu překročit hranici 150 stanic

Dnes se do naší mapy nabíjecích stanic zapíše nová veřejná lokalita, konkrétně rychlonabíjecí stanice na pražské adrese Průmyslová 700/30a u restaurace McDonald's. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci společností McDonald's, ČEZ a ABB, kteří se na projektu podíleli. Dále byl představen projekt CEF, ze kterého byla výstavba financována, a také jsme měli možnost projet se v elektromobilu.

Dvojice rychlonabíjecích stanic je klasicky vybavena konektory CHAdeMO, Mennekes a CCS Combo s maximálním výkonem 50 kW. Jde o 65. rychlonabíjecí stanici ČEZ v České republice a celkově o 125. Do konce roku má ČEZ v plánu překročit hranici 150 nabíjecích stanic po celém území ČR a touto výstavbou si v letošním roce drží standart jedné nabíjecí stanice na týden. To je z velké části zásluhou spolupráce ČEZu s velkými společnostmi jako třeba Kaufland, Benzina a McDonald's. ČEZ dále předpokládá, že množství dodané energie za rok 2018 překoná 1 milion kWh. V současné době se rychlonabíjecí stanice nachází u 4 restaurací McDonald's a do konce roku bude u 7 restaurací. Projekt byl spolufinancován z 85 % evropskou unií.

Díky spolupráci s AAB chce společnost v příštím roce nasadit do provozu i nejvýkonnější rychlonabíječku, co má ABB v nabídce, tedy s výkonem až 150 kW, která dobije 200 km během 8 minut.