Kdy infotainment Tesly nabídne aplikace třetích stran?

Kdy infotainment Tesly nabídne aplikace třetích stran?
  • Tesla se chystá zapracovat na vývojářských nástrojích pro třetí strany
  • Je však nutné sjednotit hardware vozů a také rozšířit jejich počet na silnicích
  • Poté se dočkáme více her i dalších aplikací

Od doby uvedení Modelu S v roce 2012 na trh se neustále objevují otázky, zda bude Tesla spolupracovat s třetími stranami pokud jde o aplikace infotainmentu. Už nedlouho poté, co automobilka uvedla vůz na trh, oznámila, že by chtěla vydat sadu vývojářských nástrojů, která by jednotlivým vývojářům umožnila aplikace vytvářet.

Tesla Model 3

Tesla od té doby přišla pouze s neoficiálním rozhraním pro tvorbu velmi jednoduchých aplikací, které má ke slibovaným vývojářským nástrojům skutečně daleko. Později Elon Musk oznámil plánovanou aplikaci, pomocí které by bylo možné na obrazovku zrcadlit telefon. Ta by měla fungovat podobně jako CarPlay od Applu či Android Auto. Jak ovšem upozorňuje web electrek.co, do dnešního dne není k dispozici ani aplikace pro zrcadlení obrazovky telefonu, ani vývojářské nástroje.

Nyní to však vypadá, že s rozrůstajícím se počtem vozů Tesla na silnicích dávají Tesle tyto funkce mnohem větší smysl. Dokazují to i slova Elona Muska: „Aby se někomu vyplatilo vyvíjet aplikaci, musí existovat dostatečně velká instalační základna, která by mu jeho úsilí odůvodňovala. S tím, jak roste počet našich vozů, začíná mít vývoj her a dalších aplikací pro vozy Tesla mnohem větší smysl. Potřebujeme jen hodně vozů.“

V současné době čítá celosvětová flotila Tesly více jak půl milionu vozů a do konce roku by se podle Tesly mělo toto číslo až zdvojnásobit. Musk zároveň upozornil na to, že je potřeba vozy Tesla co nejvíce sjednotit. Tím měl na mysli hardwarovou výbavu vozů v podobě nového čipsetu, který je však do nově vyráběných vozů dodáván teprve krátce. Díky tomu získávají vývojáři postupně stále konzistentnější platformu. A dokud nebude počet těchto vozů dostatečný, nebude Tesla vkládat do vývoje vývojářských balíčků příliš velké úsilí.

Nutnost sjednocení se však týká také samotné obrazovky vozů Tesla. Zatímco Model 3 má obrazovku situovanou horizontálně, Model S a Model X ji mají ve svislé poloze. I proto Tesla plánuje modernizaci interiéru dvou starších modelů, se kterou přijde také horizontálně situovaná obrazovka. Oba modely by si však měly zachovat digitální přístrojovou desku umístěnou za volantem vozu, kterou bychom u Modelu 3 nyní hledali jen marně.

Tesla se chce zároveň co nejvíce zaměřit na hry, které půjdou hrát na obrazovkách vozů. Zatímco nyní jsou dostupné některé legendární hry z dílny Atari, do budoucna by měly přijít daleko náročnější tituly v čele s Cuphead, tedy extrémně náročnou a návykovou plošinovkou, pro kterou však bude nutné najít několik gigabajtů volného místa na úložišti.

Tesla Model 3 – test

Tesla Model S 70D – test

Tesla Model X 90D (test)

Technické parametry Tesla Model 3 Standard Range Plus

Kompletní specifikace
Konstrukcesedan, 4 694 × 1 933 × 1 442 mm, 1 730 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon370 koní
Baterie74 kWh, konektory: Supercharger, CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 386 km
Infotainment15,4" dotykový displej
Cena1 300 200 Kč

Technické parametry Tesla Model S (2012) P90D

Konstrukcesedan, 4 970 × 2 187 × ? mm, 2 107 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon762 koní, točivý moment: 966 Nm
Baterie90 kWh, konektory: Supercharger, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 508 km
Infotainment17" dotykový displej
Cena2 880 000 Kč

Technické parametry Tesla Model X 90D

KonstrukceMPV, 5 029 × 1 999 × 1 684 mm, 2 390 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon762 koní
Baterie90 kWh, konektory: Supercharger, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 21 kWh / 100 km, dojezd: 489 km
Infotainment17" dotykový displej
Cena2 500 000 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze