1. Valašská regularity eco rally se jede 13. a 14. srpna

1. Valašská regularity eco rally se jede 13. a 14. srpna
Fotografie: Czech New Energies Rallye
  • Start závodu bude v sobotu ve 13:40 a cíl v neděli ve 14:30
  • První den se jede přes 270 km, druhý den auta zdolají téměř 146 km

Dvoudenní závod pravidelnosti Rallye Fulnek-Odry bude zařazen do seriálů PHOENIX Contact Česká trophy v ecoRally a Česká trophy v rally pravidelnosti. Odstartován bude 13. srpna ve 13:40 hod. kontrolou TC0 (výjezd z areálu BETRIM), následně proběhne slavnostní start na náměstí TGM v Odrách (TC1, 14:00 hod.). Cíl účastníci protnou na náměstí Komenského ve Fulneku 14. srpna 2022 ve 14:30 hod.

Soutěže s celkovou délkou 416,21 km s dvanácti zkouškami (253,52 km) se mohou zúčastnit posádky ve třech kategoriích – Ecorally (všechny sériové automobily s alternativním pohonem), Rally pravidelnosti (všechny historické automobily roku výroby 1931 až 1996 včetně) a Soudobá vozidla (všechny automobily od roku výroby 1997 včetně, která nesplňují podmínky pro účast v České trophy v ecoRally). Uzávěrka přihlášek 1. Valašské regularity rally je 7. srpna 2022. Další podrobné informace k závodu a možnost se přihlásit najdete na webu organizátora.

„Tímto zakládáme novou tradici a věřím, že v řádu několika následujících ročníků bude startovní pole, které může být složeno z běžných řidičů, dosahovat mnoha desítek účastníků, jak je zvykem na podobných soutěžích v Německu, Španělsku, Francii a ve spoustě dalších států. Za mě je tento druh soutěže výbornou možností vyzkoušet si v reálném provozu jak přesnost, tak odhad reálné momentální rychlosti. Věřím, že ač jsme připravili první ročník, užijí si účastníci kvalitně připravený závod, který jim umožní ochutnat atmosféru některých částí rychlostních zkoušek a také krásu regionů Valašska a Lašska,“ říká ředitel rally Jaromír Tomaštík.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze