Do roku 2020 má Toyota v úmyslu vybavit komunikačními funkcemi téměř všechny nové automobily, které se budou prodávat v Japonsku a Spojených státech. V současné době činí v těchto zemích roční prodej Toyoty asi čtyři miliony vozů.
SIM karty umožní Toyotě automaticky sbírat informace o vozidlech během jejich používání, přičemž získaná data budou využita mimo jiné k analýze a posouzení jejich technického stavu. Uvedené informace budou sloužit nejen ke zdokonalování nových modelů, ale také k monitorování účinnosti bezpečnostních systémů.
V Japonsku již vybrané modely Toyoty a Lexusu KDDI telekomunikačními funkcemi vybavuje. Japonský operátor začne do vozů značky Toyota dodávat SIM karty v roce 2019. Bude je možné dálkově ovládat bez ohledu na vzdálenost.
Auta budou komunikovat pomocí cloudu
V roce 2016 zahájily Toyota a KDDI spolupráci zaměřenou na vytvoření globální komunikační platformy, která zrychlí rozvoj spojení mezi automobily s využitím mobilních sítí, bez použití roamingu.
Platforma umožní řidiči přístup k internetu a dalším bohatým komunikačním službám, umožní také komunikaci vozu s ostatními automobily pomocí cloudu, aniž by po překročení hranice vznikaly další náklady.
Toyota usiluje o to, aby automobily mohly po celém světě využívat široké možnosti, jaké internet, telekomunikační sítě a cloudová technologie nabízejí. Pro realizaci této vize je potřeba univerzální telekomunikační platforma a komercializace prototypového modulu DCM.
Tento modul mimo jiné spolupracuje s navigací a multimediálním systémem, instalovanými ve voze, rozšiřuje přístup k internetu, aplikacím, produktům i službám a zajišťuje přenos dat z paluby vozu.
V nedávné minulosti jste jistě zaznamenali informaci, že od letošního dubna musí být všechny automobily vybaveny SIM kartou, která v případě nehody přivolá záchranné složky. To je však povinné pouze v EU, zatímco Toyota chce integrovat SIM karty v Japonsku a ve Spojených státech.