Vláda oznámila, že pravděpodobně ještě letos bude v Británii zlegalizováno používání autonomních vozidel. V první vlně půjde o systémy, sledující rychlost vozidla a jeho pozici v jízdním pruhu. A to pouze do rychlosti 60 km/h. Řidič nebude povinen držet ruce na volantu ani sledovat cestu, musí ovšem zůstat ostražitý a případně zareagovat do 10 sekund, když si o to vůz zažádá. Ozvali se však pojišťovny, které varují před zavádějícím označením takových vozidel jako „samořídicích“. Toto označení jim totiž údajně náleží až po typovém schválení ve Velké Británii a při neexistenci důkazů, zpochybňující schopnost příslušného automobilu řídit samostatně. V současné době se podle tesmanian.com pracuje na související formulaci upravených zákonů pro dálniční provoz.
Vypadá to, že Velká Británie vyhraje světové klání o prvenství v povolení autonomních aut, což by jí pomohlo vylepšit reputaci, pošramocenou tahanicemi o Brexit. Zpráva je o to překvapivější, že podle velké analýzy společnosti KPMG z roku 2018 byla Británie v míře připravenosti na tento významný krok až pátá za Nizozemím, Singapurem, Spojenými státy a Švédskem (ovšem těsně před Německem a s náskokem i před Francií), s velkými rezervami zejména v připravenosti pevné i mobilní infrastruktury. Jenže ministerstvo financí od té doby do těchto oblastí investovalo 400 milionů GBP (cca 11 900 000 000 Kč) a vypadá to, že se podařilo skóre zlepšit.
Tamější Sdružení výrobců a prodejců automobilů sdělilo, že tato technologie může v následující dekádě zabránit 47 000 vážných nehod a 3 900 ztrátám na životech. Samozřejmě se očekává brzké povolení i dalších kroků směrem k plné autonomii. Tato zpráva potěší i současní či budoucí majitele Tesel, protože budou moci konečně legálně používat autonomní systém FSD, a překvapivě to nejspíš nebude ve Spojených státech.