Toyota zažila nejlepší léto v historii. Dobře se prodává i hybridní C-HR

Toyota zažila nejlepší léto v historii. Dobře se prodává i hybridní C-HR
1
  • Japonská automobilka v červenci a v srpnu prodala v Česku 2 508 vozidel
  • V červenci Toyota meziročně vyrostla o 12,5 procent
  • Nejvíce se prodávaly Toyoty Yaris, Auris a nová Corolla

Toyota má za sebou prodejně nejlepší léto v historii. V červenci a srpnu prodala v Česku 2 508 osobních a lehkých užitkových vozů, což je dosavadní prodejní rekord. Meziročně Toyota v červenci rostla o 12,5 procenta, v samotném osmém měsíci pak dokonce o 56 procent.

Tržní podíl značky se proti loňskému srpnu zvýšil z 3,2 na 5,5 procenta, což znamená pátou příčku na trhu. Meziročně si Toyota polepšila o sedm míst a posunula se do první pětky. Během srpna dokonce v prodejích útočila na čtvrtou příčku. Celý trh přitom v létě poklesl o čtyři procenta. Důvodem je částečně i skutečnost, že loni touto dobou vrcholila vlna registrací před příchodem nového homologačního měření WLTP. Toyota se ale na WLTP připravila s předstihem, proto žádný výkyv nezaznamenala a vykazuje vytrvalý strmý růst.

I na začátku druhého pololetí se ukazuje silná konkurenceschopnost naší modelové nabídky a zároveň náklonnost zákazníků k silné značce, spolehlivosti a technologické vyspělosti našich produktů. Čeští zákazníci jsou čím dál náročnější a jsme rádi, že jim jsme schopni naší aktuální nabídkou v jejich nárocích vyhovět. Roste rovněž zájem o hybridní pohon, ve kterém Toyota jasně dominuje. Základem dobrých výsledků jsou pro nás také prodeje firemním zákazníkům,“ říká ředitel českého zastoupení Martin Peleška.

Nejprodávanějším modelem v létě byla Toyota Yaris s 399 uzavřenými smlouvami, následovaná doprodejem modelu Auris (343 nových smluv) a novou generací Corolly s 308 smlouvami. Dobře si vedla i nová generace SUV RAV4. Tu si pořídilo 164 zákazníků a hybridní crossover C-HR zaznamenal 168 prodaných vozů. V segmentu užitkových aut se nejvíce dařilo modelu Proace, pro který se rozhodlo 197 nových zákazníků.