Škoda Kamiq má české ceny. Co všechno za své peníze dostanete?

Škoda Kamiq má české ceny. Co všechno za své peníze dostanete?
  • Všichni dealeři nově přijímají objednávky na Škodu Kamiq
  • Ta na český trh přijíždí s nejbohatší výbavou v historii
  • Kamiq má zcela novou generaci infotainmentu
  • Už není potřeba dokupovat datovou SIM kartu

Všichni autorizovaní partneři značky Škoda v České republice již přijímají objednávky na nový model Kamiq. Městský crossover rozšiřuje nabídku mladoboleslavské automobilky o třetí řadu SUV.

Škoda Kamiq je na domácím trhu dostupná s velkoryse bohatou výbavou Ambition. Zaměření vozu na bezpečnost dokládají LED přední světlomety s denním svícením a LED zadní svítilny, systém sledování prostoru před vozem (Front Assist) s funkcí nouzového brzdění a detekcí chodců, automatické přepínání denních a potkávacích světel (Easy Light Assist), asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist) nebo systém nouzového volání (e-Call) včetně proaktivního servisu na 10 let a mnoho dalších položek. Rozsáhlý seznam standardní výbavy dále obsahuje například klimatizaci, tempomat, palubní počítač MaxiDOT, infotainment Swing s 6,5" barevným dotykovým displejem s Bluetooth, přední loketní opěrku a bederní opěrky na předních sedadlech. Z prvků Simply Clever je standardem deštník v předních dveřích řidiče, systém ochrany hrany bočních dveří (známý z modelu Kodiaq) a další. Se základní motorizací 1.0 TSI / 70 kW vyjde Škoda Kamiq na 379 900 Kč, výkonnější verze 1.0 TSI / 85 kW pak na 404 900 Kč. Stejně jako u modelu Scala se za turbodiesel 1.6 TDI / 85 kW připlácí 40 000 Kč. Identický příplatek 40 000 Kč platí i pro verzi se sedmistupňovou automatickou převodovku DSG.

Škoda Kamiq

Vyšší výbavový stupeň Style přidává nad rámec výše uvedeného například 16" kola z lehké slitiny Castor, Bi-LED přední světlomety a TOP LED zadní svítilny s animovanými ukazatelem směru jízdy vpředu i vzadu, automatickou dvouzónovou klimatizaci, infotainment Bolero s 8" barevným dotykovým displejem a funkcí SmartLink+ umožňující zrcadlení mobilního zařízení na centrálním displeji vozidla. Za zmínku dále stojí kožený multifunkční volant, bezklíčový přístup KESSY, elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka s automatickým stmíváním, světelný a dešťový senzor (Light and Rain Assist), ambientní LED osvětlení interiéru nebo parkovací senzory vzadu. Hodnota výbavového stupně Style tak činí 132 400 Kč, cenový rozdíl však oproti Ambition čítá jen 58 000 Kč. Škoda Kamiq Style s motorem 1.0 TSI / 85 kW vychází na 462 900 Kč, s výkonným turbomotorem 1.5 TSI / 110 kW na 497 900 Kč a s turbodieselem 1.6 TDI / 85 kW na 502 900 Kč.

Všichni zájemci mohou již nyní využít nabídky zvýhodněných paketů pro jednotlivé výbavové stupně, které zahrnují nejžádanější prvky mimořádné výbavy s výraznou cenovou úsporou v řádech desítek tisíc Kč. Pro specifikaci Ambition jsou připraveny zvýhodněné pakety Extra a Extra Connectivity, pro verzi Style potom balíčky Tech, Komfort, Sport, Navi, Connectivity a Media. Při jejich pořízení může zákazník ušetřit až 47 % ceny oproti situaci, kdyby stejné položky výbavy zaškrtl jednotlivě v ceníku.

Další možnosti individualizace vozu poskytuje dlouhý výčet mimořádné výbavy, jako např. Virtuální kokpit, který nabídne největší displej v dané třídě vozů o velikosti uhlopříčky 10,25", navigační systém Amundsen 9,2", elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru nebo snížený sportovní podvozek o 10 mm s nastavitelnou tuhostí tlumičů v režimech Normal a Sport při volbě jízdního režimu. Pro nový model Kamiq je u autorizovaných prodejců značky a na e-shopu Škoda připravena rovněž bohatá nabídka originálního příslušenství testovaného přímo pro tento model.

Škoda Kamiq je dodáván se zcela novou generací infotainment systémů. Je stále online a díky aplikacím infotainmentu nabízí nejmodernější služby Škoda Connect, čímž vychází vstříc digitální generaci uživatelů. Pro funkčnost služeb již není potřebný datový tarif. Nově je datové připojení hrazeno dodavatelem, nikoliv zákazníkem. Pro funkci Infotainment Online není nutné spojovat vůz přes Wi-Fi hotspot nebo pořízení USB LTE modulu. Datové propojení má stejnou dobu platnosti jako přístup ke službám Infotainment Online (dynamická navigace, aktualizace mapových podkladů online, plánovač cest, počasí, seznam parkovacích míst a čerpacích stanic atd.) na 1 nebo 3 roky.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze