Singapurský poskytovatel solární energie Sunseap uvádí, že dokončil výstavbu špičkové plovoucí solární elektrárny v úžině Johor mezi Singapurem a Malajsií. Se zprávou přichází electrek.co. Jedná se o největší plovoucí solární elektrárnu na světě, která pluje po mořské hladině.
Toto řešení pak zbylo zvoleno hlavně proto, že v zemi je nedostatek půdy a prakticky již není kde stavět nové budovy a elektrárny. Plovoucí solární elektrárna navíc doslova leží v cestě lodním trasám, jenže tento způsob získávání sluneční energie je poměrně hodně účinný. Solární pole totiž zahrnuje celkem 13 312 panelů, 40 střídačů a více než 30 000 plováků. Očekává se, že zařízení vyprodukuje ročně přibližně 6 022 500 kWh energie, což se potenciálně vyrovná odhadovaným 4 258 tunám oxidu uhličitého.
Nechybí elektrické panely a řídicí systémy s 22kV transformátorem. Získaná energie ze slunečního svitu je pak přenášena pomocí podmořského kabelu, který ji dále posílá do národní sítě. Nechybí ani robustní kotevní systém s konstantním napětím, který je schopen odolat měnícím se povětrnostním podmínkám a udržovat platformu a veškerá provozní zařízení na palubě stabilní. K dispozici je také klimatizovaná druhá paluba, která slouží jako návštěvnické centrum a nechybí vyhlídková galerie.