SEAT bude prodávat elektrickou koloběžku. K nám dorazí až příští rok

SEAT bude prodávat elektrickou koloběžku. K nám dorazí až příští rok
  • Nová elektrická koloběžka bude představena 13. listopadu na světovém kongresu Smart City Expo
  • Strategická smlouva mezi společnostmi SEAT a Segway reaguje na rostoucí poptávku po elektrické městské mobilitě

Zajištění efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro instituce a výrobce automobilů velkou výzvou. Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Nový SEAT eXS powered by Segway je řešením mikromobility pro uživatele, kteří se chtějí ve velkoměstě dopravovat efektivně a trvale udržitelně. SEAT eXS bude veřejnosti poprvé představen na světovém kongresu Smart City Expo, který se bude konat od 13. do 15. listopadu v Barceloně. Účastníci kongresu budou mít příležitost k testovacím jízdám.

SEAT se zaměřuje na elektrickou městskou mobilitu

Cílem značky SEAT v rámci strategie „Easy Mobility“ je rozšiřovat portfolio produktů a služeb uváděním nových řešení pro městskou mobilitu na trh, a to v souladu se strategií koncernu Volkswagen v oblasti mikromobility. Ta počítá s tím, že jednotlivé koncernové značky budou postupně uvádět na trh vlastní řešení, zaměřená na městskou mobilitu.

SEAT eXS powered by Segway

Naším cílem je učinit ze značky SEAT měřítko v oblasti mikromobility. Snažíme se proto seznamovat všechny obyvatele měst s možnostmi, které SEAT nabízí pro hospodárné, trvale udržitelné, rychlé a zábavné cestování po velkoměstě,“ řekl Lucas Casasnovas, ředitel produktového marketingu společnosti SEAT.

SEAT a Segway – lídři v oblasti městské mobility

SEAT uzavřel se společností Segway strategickou smlouvu. Segway patří mezi velmi oblíbené dopravní prostředky. Technika, hospodárnost a trvalá udržitelnost produktů Segway byly hlavními faktory pro uzavření partnerství. Segway převzal v roce 2015 start-up Ninebot, který se specializuje na dopravní robotickou techniku, a od té doby uvedl na spotřebitelský trh řadu řešení pro mikromobilitu.

Nový SEAT eXS byl exkluzivně navržen společností SEAT pro její zákazníky na základě platformy Segway ES2, která disponuje nejvyspělejšími elektrickými technologiemi Segway. Toto vozidlo umožňuje uživatelům překonat poslední úsek jakékoli trasy a dojet tak i na místa, která jsou pro automobily nepřístupná. Díky velkým kolům s průměrem 8 palců je jízda velmi snadná. Zavěšení kol vpředu a vzadu zaručuje komfort a dokonalou ovladatelnost. Kombinace akumulátoru a elektromotoru umožňuje cestovat rychlostí až 25 km/h.

SEAT eXS je vybaven také světlomety LED vpředu a vzadu, individualizovatelným dekoračním osvětlením, displejem LCD, tempomatem a zařízením proti odcizení. Dojezd, který může být až 45 km v závislosti na podmínkách, lze prodloužit dodatečnou sadou akumulátorů. Nové vozidlo bude možné pořídit od prosince 2018 u všech prodejců značky za cenu 599 eur (15 500 Kč). Vozidlo bude od konce letošního roku k dispozici ve Španělsku, Francii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Portugalsku. Ostatní evropské trhy budou následovat v roce 2019.

SEAT navíc připravuje speciální zaváděcí akci na elektrickou koloběžku eXS pro svých téměř 15 000 zaměstnanců u příležitosti „černého pátku“, který každoročně připadá na konec listopadu.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze