Někteří z vás se již určitě setkali s tím, že plochu na nabíjecí stanici blokovalo další auto, které buď nebylo ani elektromobilem, anebo již bylo plně nabité. Co ale dělat v takovém případě? I z našich zkušeností víme, že často se tento problém nechce nikomu řešit a odtah či pokuta dotyčného vozu je čistou utopií. V Německu ale k celé věci přistoupili jinak a policejní oddělení v Bavorsku zahájilo kampaň proti blokování nabíjecích stanic, jak píše insideevs.com. Vše podporuje fotka, která se ukázala na jejich Twitteru. Na ní je vidět několik nabíjecích stanic sítě Supercharger, přičemž na jedné z nich je zaparkovaný e-vrtulník. Tímto krokem bavorská policie sděluje, že se blokování nabíjecích stanic začne plně věnovat.
Verparkte #Ladesäulen – ein Ärgernis für die, die sie brauchen. Deshalb stellt euch nur auf die ausgewiesenen #Parkplätze,wenn Ihr euer Fahrzeug laden wollt und macht anschließend Platz.
— Polizei Schwaben Nord (@polizeiSWN) August 9, 2022
Unser #Hubschrauber hatte zum Glück mehrere freie Ladesäulen zur Verfügung 😉. #PolizeiBayern pic.twitter.com/n6zf6AcdEW
Neoprávněné blokování nabíjecích míst už má dokonce i svůj název – „ICEing“. Mnozí majitelé elektromobilů totiž zapomínají na fakt, že když se jejich vůz nabije, okamžitě by měli tento prostor opustit. Na čerpacích stanicích taktéž nikdo po natankování nenechává svůj vůz jen tak stát a odejde třeba nakoupit. S přibývajícími počty nabíječek proto doufáme, že se celý problém podaří eliminovat a elektromobilisté konečně pochopí, že je potřeba mít jistou dávku ohleduplnosti k ostatním. A kdyby ji náhodou nebyli ochotni projevit, pak by mohla přijít na řadu změna zákona, která by za blokování nabíjecích stanic umožnila dát vysokou finanční pokutu.
Nabijecich mist sice pribyva, ale k cemu to je, kdyz jsou co chvili zablokovane.
Tem co je stavi za dotace je to pak po vetsinou jedno a casto se ani neobtezuji je radne oznacit, coz jen ztezuje vymahani jejich pristupnosti.