Myslet už bude i přístrojová deska Volkswagenu

Myslet už bude i přístrojová deska Volkswagenu
  • Partnerem je opět firma NVIDIA
  • Přístrojová deska minimalizuje nabídku tlačítek a bude komunikovat s řidičem

Zpráva jak přes kopírák, umělá inteligence ve voze a samozřejmě... společnost NVIDIA. Počítačová společnost už pracuje s velkou škálou automobilových výrobců v čele s Teslou nebo Audi, které se naučilo během tří dnů samo řídit. Johann Jungwirth, vedoucí digitalizace v koncernu ve Volkswagenu, oznámil na veletrhu CES 2017, že společnost NVIDIA byla vybrána jako strategický partner pro nové vývojové středisko Volkswagen Group Future Center California v Silicon Valley. Jungwirth k partnerství řekl: „Volkswagen integruje technologie společnosti NVIDIA, například počítačovou platformu DRIVE AI Car Computing Platform, NVIDIA Driveworks Software a NVIDIA DGX-1 AI Super Computer, aby vyvinul přístrojovou desku založenou na umělé inteligenci, která bude nabízet uživatelsky nejpřívětivější prostředí na světě.“

Volkswagen BUDD-e (2016)Volkswagen BUDD-e (2016)Volkswagen BUDD-e (2016)Volkswagen BUDD-eVolkswagen kokpit

Ve jmenovaném vývojovém středisku pracuje Volkswagen společně se společností NVIDIA na uživatelském rozhraní pro nové zážitky z jízdy a plánuje uvedení přístrojové desky s umělou inteligencí na trh v nadcházejících letech. Přístrojová deska s umělou inteligencí bude pokračovat v trendu minimalizace počtu hardwarových ovládacích prvků a interakcí s uživatelem. Jejím základem je inteligentní digitální asistent, který se sám učí, předvídá potřeby uživatele a nabízí nové zážitky z používání vozidla, při němž jsou přání uživatele rozpoznávána bez dotazů, a to na základě situace, kontextu, místa a doplňkových inteligentních dat.

Vypadá to tedy, že do několika let každý z nás dostane do auta kamaráda, který nám bude pomáhat jak s řízením, tak s posloucháním hudby nebo pracovními záležitostmi. Velmi podobný projekt uvedla také firma Valeo, jejíž kokpit vás ale navíc dokáže ochladit mlhou nebo naladit různými vůněmi.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze