Muskův uniklý e-mail prozrazuje, že Tesla míří k novému rekordu

3
Muskův uniklý e-mail prozrazuje, že Tesla míří k novému rekordu
  • Zpráva se týká počtu dodaných vozů za jeden kvartál
  • Dosavadní rekord je 90 700 vozů
  • Prozatím není nic jisté a Tesla musí pořádně zabrat

Na základě e-mailu odeslaného Elonem Muskem zaměstnancům Tesly to vypadá, že automobilka stojí na prahu nového rekordu, co se dodávek vozů týče. Mohla by totiž překonat rekord z posledního kvartálu minulého roku, během kterého kalifornský výrobce elektromobilů dodal 90 700 vozů.

Výroba Tesly Modelu 3

Po tomto veleúspěšném kvartálu však přišla studená sprcha v podobě 702milionové ztráty během prvního čtvrtletí roku 2019. Tu zapříčinily především problematické dodávky Modelu 3 do Evropy a také pokles zájmu o Model S a Model X. Nutně tedy vyvstává otázka, jak si Tesla povede v tomto kvartálu. A vypadá to, že se věci pro Teslu vyvíjejí pozitivním směrem. Naznačuje to alespoň uniklý e-mail, který zaslal Elon Musk svým zaměstnancům.

Text tohoto e-mailu se dostal i ke kolegům z webu electrek.co a napovídá, že by Tesla skutečně mohla prolomit svůj poslední rekord v dodávkách vozu. Elon Musk v něm prozrazuje, že Tesla má za tento kvartál již přes 50 tisíc objednávek a tím i velkou šanci překročit rekord z předminulého kvartálu.

Vše ovšem záleží na tom, jak efektivně bude schopna objednané vozy zájemcům dodávat. Musk proto v dopise zdůraznil, že je zapotřebí ustálit produkční tempo na tisícovku kusů Modelu 3 za den až do konce kvartálu. Pro zaměstnance to znamená přibližně 10% zvýšení výrobního tempa, aby továrna dosáhla produkce 7 tisíc Modelů 3 za týden.

Pro Teslu jsou výsledky aktuálního kvartálu extrémně důležité, jelikož společnosti dochází kapitál a cena jejích akcií se drží na dvouletém minimu. Společnost již dokonce musela přistoupit k ověřování svých veškerých výdajů, aby omezila zbytečné provozní náklady.

Tesla Model 3 – test

Technické parametry Tesla Model 3 Standard Range Plus

Kompletní specifikace
Konstrukcesedan, 4 694 × 1 933 × 1 442 mm, 1 730 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon370 koní
Baterie74 kWh, konektory: Supercharger, CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 386 km
Infotainment15,4" dotykový displej
Cena1 300 200 Kč
Diskuze ke článku
David
Proč děláte Tesle neustale reklamu zadarmo? Myslíte, že email neunikl schválně? Opravdu musíte otisknout vše, co Musí vysloví?
A propo, práci a důchod vám dá kdo? Americká Tesla nebo Evropská automobilka? B je správně...
Zdravím David
Adam
Romane, stát dával peníze v Komunismu, mrknětě na defici kapitalismu :) Doporučuju Knihu Cashflow kvadrant od R. Kiyosakiho :) :D :D stát je pouze přerozdělí :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze