Mercedes EQS kompletně nafocený při testování. Co fotografie prozrazují?

Mercedes EQS kompletně nafocený při testování. Co fotografie prozrazují?
  • Mercedes EQS bude designově bližší modelu CLS než klasické třídě S
  • Fotografie interiéru toho mnoho neprozrazují kvůli dobré kamufláži

Mercedes EQC rozhodně není jediný vůz, který chce německá automobilka nabídnout. Už v minulosti se mluvilo o modelech jako EQE nebo EQS. A právě druhý jmenovaný se povedlo autoblog.com nafotit, a to včetně interiéru.

Když se podíváme na exteriér, záď vypadá spíše jako CLS, nikoli Mercedes třídy S. Daimler to s velkou pravděpodobností bude hrát na větší styl a EQS bude nabízet spíše design blížící se právě CLS. Fotografie interiéru napovídají, že Mercedes se zbaví dvojice displejů vedle sebe tak, jak tomu je nyní ve třídě S. Mnoho více fotografie neříkají, protože interiér je patřičně zamaskovaný. Ostatně svojí vizi se stejným názvem Mercedes ukázal i na frankfurtském autosalonu.

Mercedes o svém konceptu, který byl vystavený právě ve Frankfurtu, prozradil hned několik technických informací. Koncept konkrétně nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy díky výkonu 470 tichých koňských sil. Mercedes uvádí, že na nabití zvládne ujet až 700 kilometrů. Jak velký je akumulátor vozu výrobce sice neuvedl, ovšem 80 % jeho kapacity by mělo být možné dosáhnout již za 20 minut nabíjení. Jestli podobné hodnoty dostane i elektromobil z fotografií můžeme prozatím jen hádat.

Mercedes EQC - tvrdá konkurence pro Audi e-tron a Jaguar I-PACE?

Technické parametry Mercedes-Benz EQC

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 761 × 1 884 × 1 624 mm, 2 425 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon300 kW, 408 koní, točivý moment: 765 Nm
Baterie88 kWh (80 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 110 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 21,3 kWh / 100 km, dojezd: 450 km
Cena od1 972 300 Kč