Jaguar I-PACE oficiálně představen. Prim u něj hrají velký dojezd a technologie

Jaguar I-PACE oficiálně představen. Prim u něj hrají velký dojezd a technologie
3
  • Papírový dojezd na jedno nabití je 480 kilometrů
  • V disciplíně zrychlení na 96 km/h porazí i Teslu Model X 100D
  • Popovídat si můžete i s Alexou od Amazonu, která vám sdělí stav baterie a jak dlouho se auto bude ještě nabíjet
  • Ceny v České republice startují na 2 039 092 Kč včetně DPH

Jaguar I-PACE se poprvé ve své koncepční podobě ukázal minulý rok na ženevském autosalonu, kde se na jeho drápy podrobněji podíval kolega Martin Wagenknecht. Od počátku se nám tato elektrická kočka líbila, a tak jsme se nesmírně těšili, až se dočkáme sériové verze. A ta je nyní tady.

Ještě než se na ní budeme moci podívat na vlastní oči na ženevském autosalonu, tak Jaguar svůj nový přírůstek do rodiny představil celému světu online. Nutno říci, že po vzhledově stránce se sériová verze od koncepční prakticky vůbec neliší, což je palec nahoru pro Jaguar.

Zmínka samozřejmé padla i o nabíjení baterie. Už dříve jsme věděli, že v tomto směru na tom bude Jaguar velmi dobře, což se potvrdilo. Každých 15 minut nabíjení znamená dojezd vyšší o 100 kilometrů. Nabití z nuly na 80 procent proběhne za 45 minut, což v případě 90kWh baterie není špatná hodnota.

Po technologické stránce nebude chybět například Wi-Fi hotspot. Auto však pozná i váš klíček a nastaví podle něj sedačku, preferovanou teplotu či oblíbenou rádiovou stanici. Jakmile odpoledne bude do auta usedat vaše žena, opět auto rozezná její klíček a vše nastaví dle jejího posledního nastavení. Popovídat si můžete i s hlasovou asistentkou Alexou od Amazonu. Ta vám řekne, kolik procent baterie máte nabito a za jak dlouho bude baterie plně nabitá.

V disciplíně z klidu na 96 km/h Jaguar porazí i Teslu Model X 75D. V případě závodu ve stejné disciplíně je proti Tesle Model X 100D opět vítězem… ano, hádáte správně: Jaguar I-PACE. Automobilka se touto disciplínou chlubí, ale ve finále to není podstatné. Ať už Tesla Model X nebo Jaguar jsou na tom po stránce dynamiky velmi dobře. V řeči čísel to Jaguar I-PACE zvládne z klidu na sto za 4,8 sekundy.

Papírový dojezd je okolo 300 mil, tedy zhruba 480 kilometrů. Reálně by se tedy mohlo jednat o 400 kilometrů, což je skvělá hodnota i s ohledem na rychlé nabíjení, které Jaguar I-PACE nabízí. Objednávat I-PACE můžete už nyní. A na kolik vás vyjde? Ceny v České republice startují na 2 039 092 Kč včetně DPH.

Technické parametry Jaguar I-PACE

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 682 × 1 895 × 1 565 mm, 2 133 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: 4×4
Výkon400 koní, toč. moment: 696 Nm
Baterie90 kWh, konektory: Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 21,2 kWh / 100 km, dojezd: 480 km
Infotainment10" dotykový displej
Cena2 088 944 Kč

Zdroj: youtube.com

Diskuze ke článku
Peppa
V té Tesle zapnuli mód želva?

Jaguar I-PAce 0-100km/h 4,8s
TeslaX P100D 0-100km/h 2,9s

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze