Huawei představil chytrá řešení pro automobilový průmysl na IAA Mnichov 2021

1
Huawei představil chytrá řešení pro automobilový průmysl na IAA Mnichov 2021
Fotografie: Huawei
  • Huawei se letos poprvé účastní autosalonu IAA Mobility v Mnichově
  • V rámci své expozice představuje svou nabídku určenou pro automobilový průmysl, ať už se jedná o systémy pro autonomní řízení, inteligentní kokpit či AR head-up displej

Automobilový průmysl se nyní nachází v kritickém bodě své transformace směrem k propojené, autonomní, sdílené, elektrické mobilitě (CASE – Connected, Autonomous, Shared, Electric). ICT průmysl v této transformaci bude hrát stále významnější úlohu a my jsme na to připraveni,“ uvedl Tang Ming, viceprezident evropské divize Intelligent Automotive Solutions společnosti Huawei, a dodal: „Na základě našich 30letých zkušeností v ICT jsme vytvořili inovativní inteligentní řešení a komponenty pro automobilový průmysl, které pomohou evropským automobilkám stavět chytrá auta poskytující jedinečné zážitky všem zákazníkům.


Řešení pro autonomní řízení

Chytré řešení pro autonomní řízení (ADS – Autonomuos Driving Solution) společnosti Huawei dokáže rozšířit výbavu vozidla o vybrané funkce autonomního řízení. Huawei ADS využívá špičkové algoritmy, rozsáhlé datové zdroje, vysoký výpočetní výkon a pokročilé senzory. Například navigace tak při výpočtu ideální trasy dokáže zohlednit nejen dopravní situaci, ale i aktuální klimatické podmínky. Díky dlouhodobým investicím usiluje společnost Huawei o vybudování systému pro plně autonomní jízdu, a podpořit tak rozvoj chytrých, propojených vozidel.


Inteligentní kokpit propojí lidi, vozidla a domy prostřednictvím HarmonyOS-Automotive

Již nyní žijeme ve světě, kde je celá řada zařízení propojená. Pokud bychom mohli použít jeden operační systém pro každé zařízení – ať už je to domácí spotřebič, zásuvka nebo lampa – odstraníme omezení a výsledkem bude maximální uživatelský zážitek. Inteligentní kokpit Huawei jednoduše propojuje lidi, vozidla a domy, což dává uživatelům možnost ovládat všechna zařízení z jejich auta. Například pomocí video nebo hudební aplikace mohou uživatelé okamžitě změnit svůj vůz na mobilní kancelář, kino nebo hudební klub se stereem, obrazovkou a kamerami uvnitř auta. Navíc uživatelé mohou dálkově ovládat své domácí spotřebiče z automobilu, například s pomocí hlasového ovládání nastavit požadovanou teplotu ještě před příjezdem domů.

Head up displej s rozšířenou realitou

Huawei jako lídr v oblasti optických technologií využívá své inovativní technologie prostorového optického zobrazování i v automobilovém průmyslu. Huawei AR-HUD poskytuje úhel pohledu (FOV), který může dosáhnout až 13°× 5°. To je srovnatelné se situací, kdyby si řidič zobrazoval informace na 70palcovém displeji ve vzdálenosti 7,5 metru, aniž by musel přestat sledovat dění na vozovce před sebou.

Huawei

AR-HUD také pomáhá zvýšit pozornost a bezpečnost řidičů. Při jízdě ve špatném počasí používá speciální senzory a rozšířenou realitu k zobrazení informací a upozorňuje například na chodce, vozidla a překážky, které by řidič jinak obtížně zaznamenal.

Pro spolujezdce (pro řidiče pouze, pokud je vozidlo zaparkováno) dokáže AR-HUD změnit čelní sklo ve Full HD displej (rozlišení 100 PPD). To umožňuje uživatelům vychutnat si maximální kvalitu při videohovorech, přehrávání videí či gamingu. Navíc systém využívá unikátní optický design, který zajišťuje nejen kompaktní konstrukci, ale především eliminuje tzv. anti-ghosting, který způsobuje u řidičů závrať. AR-HUD lze přizpůsobit nejrůznějším modelům vozidel, takže by si výhody pokročilého head-up displeje mohlo vychutnat mnohem více řidičů.

Huawei

Chytrá auta jsou motorem inovací v automobilovém průmyslu. Očekává se, že tato vozidla budou integrovat téměř všechny pokročilé technologie nové generace, jako jsou AR a VR aplikace, rozpoznávání hlasu a obrazu, počítačová zařízení, senzory, počítačové platformy a HD mapy.

Diskuze ke článku
Alex Ander
Alex Ander
Tolik spolecnosti marne usiluje o autonomni rizeni az zacinam mit pocit, ze to vlastne stale nejde udelat. To by jinak uz prece aspon jedna z firem musela dokazat…

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze