Guinessova kniha jako marketingový nástroj. Mustang Mach-E se zapsal hned třikrát

Guinessova kniha jako marketingový nástroj. Mustang Mach-E se zapsal hned třikrát
Fotografie: Ford
  • Ford Mustang Mach-E získal sérii oficiálních rekordů ohledně efektivity
  • Úspěšně se profiluje jako velmi účinný elektromobil

Ford Mustang Mach-E nemá lehký život. Musí totiž přesvědčit tradiční fanoušky, že legendární jméno Mustang může stejně tak dobře jako adrenalinové benzinové kupé nosit i elektrický crossover. A dále, že Ford, který poněkud zaspal na startu, vyrábí ty nejlepší elektromobily. Oblíbeným místem se k tomu stala trasa od nejsevernějšího k nejjižnějšímu bodu Velké Británie, z John o' Groats do Land's End. Ta měří 1 351 km, tedy stejně jako celá Británie, a je pro svou rozmanitost velmi populární k pořádání nejrůznějších akcí, happeningů či rekordů.

Ford Mustang Mach-E už na stejné štrece ustavil oficiální rekord ve spotřebě elektromobilů, nyní došlo na další dva světové rekordy související s efektivitou. Vůz ujel celou trasu s jedinou zastávkou na dobíjení, což je rekord, který odolá do doby, než někdo začne vyrábět elektromobil s reálným dojezdem minimálně 1 351 km. Druhý rekord už by se výzvou pro konkurenci stát mohl, protože vůz řízení pány Paulem Cliftonem, Fergalem McGrathem, Kevinem Bookerem a Adamem Woodem, specialisty na úspornou jízdu, urazil celou vzdálenost s celkovým časem dobíjení 43 minut a 13 sekund. Vylepšil tím stávající rekord o více než půl hodiny a dokázal, že se 150kW rychlonabíjením dokáže doplnit za 10 minut energii na 117 km jízdy.

Stejně jako v případě červencového úspěšného pokusu, i tentokrát byla použita nejúspornější verze Mustangu Extended Range se zadním pohonem a 88kWh baterií.

Technické parametry Ford Mustang Mach-E RWD SR

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 713 × 1 881 × 1 625 mm, 2 047 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon198 kW, 269 koní, točivý moment: 430 Nm
Baterie75,7 kWh (70 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 115 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 17,2 kWh / 100 km, dojezd: 440 km
Cena od1 458 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze