Ford musí odstranit vůni nového auta. Čínští zákazníci ji nemohou vystát

1
Ford musí odstranit vůni nového auta. Čínští zákazníci ji nemohou vystát
  • Více než 10 % čínských řidičů si stěžuje na agresivní zápach nových automobilů
  • Zápach je způsoben zahříváním materiálů, jako je dřevo či kůže
  • Prodeje automobilů Ford v Číně během posledních dvou let klesaly

Úpravy vozidel pro jednotlivé trhy nejsou v automobilovém průmyslu ničím zvláštním. Jednak se výrobce snaží vyjít vstříc preferencím místních zákazníků a jednak musí splnit zákonná nařízení daného trhu. Mírně specifický trh představuje pro západní výrobce automobilů i Čína, kde Ford čelí výzvě v podobě „vůně nového auta“.

Ford sedadlo

Přestože je vůně nového automobilu u mnoha lidí populární, zdá se být znepříjemňujícím faktorem u čínských zákazníků. Stěžuje si jich na to více než 10 %. Podle Brenta Grubera, ředitele marketingové společnosti J. D. Power, to vadí téměř dvakrát více zákazníků než těch, kteří kritizují nadměrnou spotřebu pohonných hmot.

Ford tedy přišel s řešením, jak problém s vůní (nebo zápachem) nových aut odstranit. Pravděpodobně však příliš nepotěší environmentálně smýšlející jedince. Zápach nových automobilů je totiž způsoben zahříváním materiálů, jako je dřevo či kůže a nápad výrobce automobilů spočívá v urychlení celého procesu. Patentový návrh popisuje, jak by se plně či částečně autonomní vozidla sama vydala na slunné parkoviště, kde by se zaparkovala, zapnula topení a mírně pootevřela okna. To vše samozřejmě za neustálého běhu motoru. Takto by se vůně nového auta doslova „vypekla“, obdobně jako tomu bývá například u nové trouby.

Debbie Mielewski z oddělení pro udržitelnost materiálů nicméně prohlásil, že toto je pouze jeden z nápadů, který ve Fordu mají. I pokud by snad patent získali, není jasné, zda-li by se k tomuto řešení nakonec uchýlili. Vzhledem k tomu, že prodeje automobilů Ford v Číně během posledních dvou let klesaly závratnou rychlostí, je evidentní potřeba výrobce vyjít zákazníkům vstříc.

Související články
Diskuze ke článku
hmm
Evidentne to nebude vune noveho auta co cinanum vadi kdyz u jinych znacek problem nemaji.... CO shnileho ve Fordech zapacha???

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze