Valeo postaví nový závod v Rakovníku. Investice spolkne 880 milionů korun

4
Valeo postaví nový závod v Rakovníku. Investice spolkne 880 milionů korun
  • Očekává se, že provoz bude zahájen v prvním čtvrtletí roku 2019
  • K dispozici bude 25 výrobních linek, kde ročně vznikne 15 milionů ultrazvukových senzorů
  • Valeo v České republice působí od roku 1995, kdy zde otevřelo svou první továrnu v Rakovníku

Valeo rozšiřuje svou činnost v České republice. Vybuduje v Rakovníku nový výrobní závod pro produkci ovládacích panelů a senzorů do asistenčních systémů vozidel. Továrna bude mít 11 000 m2 výrobních prostor a 2 300 m2 kancelářských prostor. Očekává se, že do provozu bude uveden v prvním čtvrtletí roku 2019.

Valeo do nového výrobního závodu investuje 880 milionů korun. Na 25 výrobních linkách bude ročně vznikat více než 15 milionů ultrazvukových senzorů a 7 milionů kamer, což jsou klíčové komponenty pro autonomní řízení a autonomní parkování.

Již existující továrna Valeo v Rakovníku bude i nadále vyrábět klimatizační jednotky a přední masky s aktivní mřížkou chladiče, tzv. front-end moduly. Tyto systémy pomáhají snižovat spotřebu vozidel a tím i emise CO2.

Valeo v České republice působí od roku 1995, kdy zde otevřelo svou první továrnu v Rakovníku. Postupně zde byly otevřeny tři další závody v Žebráku (2001), Humpolci (2002) a Podbořanech (2005), kde se vyrábějí komponenty klimatizace, zařízení pro recirkulaci výfukových plynů, kontrolní panely, front-end moduly a komponenty pro spojkovou a brzdovou hydrauliku. V roce 2002 bylo v Praze založeno výzkumné a vývojové centrum. V roce 2013 byl v Milovicích vytvořen zkušební polygon pro testování senzorů a systémů pro autonomní řízení.

V současnosti je Valeo s více než 4 500 zaměstnanci v pěti závodech jeden z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v oblasti automotive v České republice. Skupina navíc v nadcházejících letech plánuje další významný obchodní růst a vytvoření několika set nových pracovních míst. Za tímto účelem má všech pět závodů připravené plány na další zvýšení výrobní kapacity i rozšíření výzkumu a vývoje.

Související články
Diskuze ke článku
cocee
To je hezké ,ale kde vezmou lidi co tam budou dělat?Nebo tam budou už jen roboti?
lipan-pan
Ajak jinak, než na zemědělské půdě. Proč nenabídnou pozemek po nějaké vytunelované fabrice?Další montovna . Kdo tam bude dělat když nejsou lidé. Stavět by to měli u sousedů , tam je jich bez práce skoro milion.
Robo
Mají daňové ůlevy, nebo budou daně platit ?
Rum
Pokud na to půjdou chytře, továrna může mát topení a chlazení pomalu zadarmo https://www.youtube.com/watch?v=oMtX4XqnvsE

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze