Čeští studenti mohou urychlit nástup autonomních vozidel. Podpoří je Valeo

Čeští studenti mohou urychlit nástup autonomních vozidel. Podpoří je Valeo
  • Valeo je jedna z největších světových společností zabývajících se inovacemi pro automobilový průmysl
  • Ročně do vývoje investuje 1,9 miliardy eur a v České republice má své vlastní vývojové centrum
  • Valeo se stalo titulárním partnerem letošní akademické soutěže IT SPY

Podle analytické společnosti Gartner bude stačit jen necelá dekáda, než autonomní technologie zcela ovládnou oblast automotive. Každý technologický patent tak může mít v budoucnu značný dopad. Valeo přitom věří, že právě čeští a slovenští studenti budou jedni z těch, kteří tyto technologie pomůžou vytvořit. Valeo již dnes umožňuje studentům pracovat na projektech i v době studia v rámci svého R&D programu.

Ten je určen pro studenty magisterského a doktorského stupně studia vysokých škol a je uzpůsoben tak, aby jeho účastník mohl zároveň studovat. Právě proto se společnost Valeo stala titulárním partnerem letošní akademické soutěže IT SPY. Ze všech letos obhájených diplomových projektů vybere ten, který zásadním způsobem přispěje k vylepšení počítačového vidění a zpracování dat ze senzorů.

Je skvělé vidět, že právě IT řešení pro autonomní dopravní prostředky české a slovenské studenty dlouhodobě přitahují. Počet kvalitních prací, které na toto téma vznikají, je zde opravdu vysoký. A my bychom nyní rádi poukázali na to, že už nastala doba, kdy se tyto nápady mohou uvést do praxe,“ říká Matouš Kostlivý za Valeo.

V České republice se nachází jeden z našich největších polygonů pro testování autonomních systémů a každá dobrá myšlenka se tak může rychle dostat do ověřovacího procesu. Pokud se nám podaří dodat naším zapojením do IT SPY studentům odvahu, aby svým nápadům začali klást vyšší cíle, budu jedině rád. Bez nadsázky – čeští a slovenští studenti a absolventi mohou svými vědomostmi přispět k nástupu autonomních vozidel na světové silnice.“

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze