V Praze se budou vyvíjet prvky aktivní bezpečnostní technologie pro nákladní auta

V Praze se budou vyvíjet prvky aktivní bezpečnostní technologie pro nákladní auta
  • Technologie bude vyvíjet Valeo ve spolupráci se společnosti WABCO
  • Obě společnosti v Hannoveru oznámily podpis Memoranda o porozumění
  • Vývoj a testování těchto systémů bude probíhat především v pražském R&D centru v Hostivaři

Veletrh v Hannoveru nebyl jenom o vystavování automobilů. Mimo jiné tam společnosti Valeo a WABCO oznámily podpis Memoranda o porozumění (MoU), které přinese nejnovější technologie aktivní bezpečnosti pro nákladní automobily. Tyto systémy budou primárně chránit chodce a cyklisty v městské dopravě a zajistí vozidlům autonomní schopnosti.

Valeo přispěje svou odborností v senzorech, jako jsou radary a zařízení typu LiDAR. Valeo nabízí nejširší portfolio senzorů na trhu. Pro osobní automobily již vyrábí radary, čelní kamery a zařízení typu LiDAR. Na trh ale již například uvedlo systém 360° AEB Nearshield, který chrání chodce v blízkosti vozidla provádějícího manévry v nízké rychlosti. Společnost WABCO je globální dodavatel technologií pro nákladní vozidla zlepšující bezpečnost, efektivitu a propojitelnost.

Technologie vyvinuté v rámci tohoto partnerství budou v souladu s připravovanou legislativou pro nákladní vozidla. Půjde především o výstražné a brzdné systémy, které ochrání nejzranitelnější účastníky silničního provozu ve městech. Prostřednictvím Memoranda o porozumění (MoU) budou Valeo a WABCO nejprve pracovat na radarovém řešení, které se na trh dostane již v roce 2020 a jež bude vyhovovat německým předpisům. Řidičům poskytne pomoc při varování před objektem v mrtvém úhlu zpětných zrcátek.

Valeo a WABCO však budou zároveň pracovat na dalších řešeních založených na senzoru LiDAR, která pokryjí mnohem širší škálu situací přesahující rámec regulačních požadavků a řidiči usnadní řízení. Vývoj a testování těchto systémů bude probíhat především v pražském R&D centru v Hostivaři, které už nyní hraje klíčovou roli v této oblasti v rámci celé skupiny Valeo. To bylo v letošním roce rozšířeno, aby zvládalo další nárůst vývojových prací.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze