Elektromobil si nyní nabijete i u prodejen Lidl v Česku

4
Elektromobil si nyní nabijete i u prodejen Lidl v Česku
  •  Lidl postavil nabíjecí stanici u své nové prodejny v ulici K Barrandovu
  • Do konce roku vyrostou stanice u dalších pěti prodejen
  • Nabíjení je minimálně pro začátek zdarma
  • Poláci se této možnosti dočkali již dříve

Potravinový řetězec Lidl chce podporovat elektromobilitu, a tak se u svých obchodů rozhodl postavit nabíjecí stanice pro elektromobily. První jsme se dočkali u nedávno otevřené pražské prodejny v ulici K Barrandovu.

Půjde o rychlonabíjecí stanici ABB. Ta nabízí jak nabíjecí standard CHAdeMO, tak Combo. Většina elektromobilů je na této nabíjecí stanici nabita z nuly na 80 % za 30 minut. Tato nabíjecí stanice do konce letošního roku vyroste ještě u dalších pěti prodejen. Nabíjení je minimálně pro začátek zdarma.

„Počátkem roku jsme se rozhodli pro odběr elektrické energie pro naše prodejny i logistická centra z obnovitelných zdrojů, ustoupili jsme také od prodeje jednorázových igelitových tašek. Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti ABB, jež u našich prodejen instalujeme, vnímáme jako další krok pro zdravější životní prostředí. Myslíme přitom samozřejmě na současné i budoucí majitele elektromobilů. Do konce roku naistalujeme ještě pět stanic a do budoucna plánujeme pokračovat s instalací u prodejen nové generace,“ okomentoval důvody pro instalaci rychlonabíjecích stanic u prodejen Lidl generální ředitel Pavel Stratil.

Lidl v poslední době najel na ekologickou vlnu, nabíjecí stanice je tak dalším krokem. Důkazem toho, že se Lidl vydal na správnou cestu, je i účast jeho prodejny nové generace ve finále soutěže E.ON Energy Globe, jež hodnotí projekty s ohledem na životní prostředí.

Nejde zdaleka o první angažování Lidlu v elektromobilitě. Společnost ABB v červnu letošního roku dodala Lidlu v Polsku trojici rychlonabíjecích stanic.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
Peppa
Jaképak "dočkáme", když už stojí, viz fotky?!
Markéta WV
Víte prosím někdo, kde budou další?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze