Elektrická Dacia Spring se pod 300 tisíc Kč dostane jen s pomocí dotace

Elektrická Dacia Spring se pod 300 tisíc Kč dostane jen s pomocí dotace
Fotografie: groupe.renault.com
  • Během představení elektromobilu Spring automobilka Dacia nezveřejnila cenu
  • Novináři ve Francii se ale shodují na ceně 15 tisíc eur, 10 tisících po odečtení dotace
  • Šéf maďarského zastoupení Renaultu řekl, že v Maďarsku bude Spring stát 6,5 milionu forintů

Při oficiální premiéře plně elektrické Dacie Spring zástupci značky zdůrazňovali, že půjde o cenově nejdostupnější elektromobil v Evropě. Cenu ale zatím Dacia nezveřejnila, takže otázka, zda se skutečně dostane pod 10 tisíc eur, jak tvrdily neoficiální informace, zůstala nezodpovězená. Podle informací, které se postupně objevují, to ale vypadá, že na tuto cenu by se měla dostat jen po odečtení dotace. Jedním z webů, které píší i o ceně, je turbo.fr.

Ten uvádí, že základní cena bude 15 tisíc eur, tedy v přepočtu přibližně 410 tisíc korun. Na 10 tisíc by se tedy ve Francii měla dostat po odečtení tamního ekologického bonusu, který ale v Česku nemáme, takže pro nás bude nejspíše platit cena přes 400 tisíc. Faktem i tak zůstává, že i s takovou cenou by byla Dacia Spring nejdostupnějším elektromobilem na trhu, protože Škoda Citigo-e iV stojí cca 500 tisíc korun a navíc už ji ani nelze objednat.

V Maďarsku mí Dacia Spring stát 6,5 milionu forintů

Podobné ceně nahrává i vyjádření šéfa maďarského zastoupení Renaultu, Tamáse Wachtlera. Ten řekl, že v Maďarsku bude Dacia Spring stát necelých 6,5 milionu forintů, což je v přepočtu ještě více – přibližně 486 tisíc korun. Tím už by se blížila ceně elektrického Citiga, které je ale menší než Dacia Spring. I v Maďarsku mají k dispozici dotace pro elektromobily a po jejich odečtení by Dacia Spring měla vyjít na 4 miliony forintů, tedy v přepočtu 300 tisíc korun.

Cena Dacie Spring! Dle maďarského novináře Várkonyi Gábora, generální ředitel maďarského Renaultu Tamás Wachtler...

Zveřejnil(a) RNews.cz - Exkluzivní informace ze světa Renault Groupe dne Pátek 16. října 2020

Podle dostupných informací to tedy vypadá, že bez dotace by se základní cena Dacie Spring měla pohybovat mezi 400 a 500 tisíci Kč, čímž se sice stane nejdostupnějším elektromobilem v Evropě, ale ne tak výrazně levnějším, jak se původně čekalo. K tomu by byla potřeba dotace, kterou ovšem v Česku nemáme. Dokonce i dotační výzva pro firmy, která byla vypsaná minulý rok, byla letos zrušena.

Technické parametry Dacia Spring

Kompletní specifikace
Konstrukcehatchback, 3 734 × 1 622 × 1 516 mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon33 kW, 44 koní
Baterie26,8 kWh
Nabíjenírychlonabíjení: 30 kW, palubní: 7,4 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?
Cena od400 000 Kč
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze