Čeští reprezentanti upevňují své vedení ve Světovém poháru FIA ecoRally Cup

Čeští reprezentanti upevňují své vedení ve Světovém poháru FIA ecoRally Cup
Fotografie: @eco_rallye_boyzz
  • Na Eco Rally ve Slovinsku měli čeští reprezentanti smůlu, ale udrželi vedení
  • Ve španělském Bilbau ale dojeli před svými konkurenty a vedení navýšili
  • Do konce sezóny zbývají dvě soutěže, jednou z nich je Monte Carlo

Reprezentační posádka Michal Žďárský – Jakub Nábělek startující s vozem Hyundai Kona Electric skvěle rozjela druhou půlku sezóny Světového poháru FIA ecoRally. Informovali jsme o účasti na soutěžích ve Švédsku, Španělsku a Portugalsku. Po těchto soutěžích drželi čeští reprezentanti vedení ve světovém poháru. Během letních prázdnin měl tento pohár přestávku, jelikož srpnová soutěž ve Švýcarsku byla zrušena.

6. Mahle Eco Rally ve Slovinsku

Světový šampionát tedy pokračoval až soutěží 6. Mahle Eco Rally ve Slovinsku, která se jela v první polovině září. Tam se našim reprezentantům dařilo. Potkala je sice smůla v jednom z měřených úseků, kde je zablokoval autobus, čímž nabrali velkou ztrátu a propadli se do hloubi startovního pole, druhé místo ve spotřebě je však posunulo na celkové páté místo. Vyhrála domácí posádka Franco Špacapan – Sebastian Kobal a druhá byla posádka Eneco Conde Pujana – Lukas Sergnese Bermudez, která se tak našim reprezentantům přiblížila na odstup tří bodů. Třetí byla další domácí posádka ve složení Aljosa Makarovič – Tadej Spacapan. Zúčastnila se i druhá česká posádka Ondřej Hunčovský – Tereza Hunčovská, loňští vicemistři ČR, kteří nakonec brali první nebodované 11. místo.

IV Eco Rallye Bilbao Petronor

Po čtvrtém místě ze Slovinska zaznamenala posádka Michal Žďárský – Jakub Nábělek výborný výsledek i na druhé španělské soutěži v Bilbau, odkud přivezla cenné druhé místo. Až za českou posádkou skončili oba největší soupeři ze Španělska a Itálie, čímž si česká posádka po šesti soutěžích a před posledními dvěma podniky v Monaku a Itálii upevnila své průběžné vedení. V Bilbau ujely posádky soutěžních vozů celkem 513 kilometrů, z nichž 268 km bylo měřených v rámci devíti měřených úseků, které se označují jako RS (regularity stage).

Po poslední Eco Rally Petronor Bilbao drží Češi na čele s celkovým dosavadním ziskem 59 bodů hned šestibodový náskok na italskou posádku Guido Guerrini – Artur Prusak a sedmibodový odstup na loňské mistry ze Španělska Eneko Conde Pujana – Lukas Sergnese Bermudez, která se za našimi reprezentanty drží s odstupem sedmi bodů. První místo drží posádka Žďárský – Nábělek i v českém šampionátu Phoenix Contact Česká Trophy v ecorally, kde mají po čtyřech odjetých soutěžích čtyři vítězství. Dalším podnikem domácí trofeje bude v listopadu Eco Rally Praha a celý seriál zakončí hned zkraje prosince šumavská 2. Classic Rally Klatovy.

FIA ecoRally Cup míří do Monte Carla

Ve světovém poháru pak následuje legendární E-Rallye Monte-Carl a nakonec italská Eco Dolomites GT. Držme tedy našim reprezentantům palce, ať se jim podaří hezké výsledky i tam a stanou se prvními českými mistry světa v této disciplíně.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze