XPeng hraje vysokou hru. Špičkové SUV G9 se podívá i do Evropy

2
XPeng hraje vysokou hru. Špičkové SUV G9 se podívá i do Evropy
Fotografie: XPeng Motors
  • XPeng prodává elektromobily teprve od roku 2018, první bylo SUV G3
  • Od té doby uvádí každý rok jeden nový model a etabluje se i na evropském trhu
  • V září dojde na velký technologický skok, který jen obtížně bude hledat konkurenci

Středně velké, pětimístné, elektrické SUV XPeng G9 automobilka ohlásila už koncem loňského roku. Od té doby prosakovaly další a další zprávy o jeho schopnostech, které z velké části vypadaly jako bezostyšné vychloubání. Jenže nyní zástupci XPengu oznámili základní definitivní parametry a my musíme konstatovat, že pokud je to vše pravda, celosvětová konkurence má velký problém. Novinka totiž umí nabíjet příkonem až 480 kW, energii na 200 km doplní za 5 minut a ujede na jedno nabití přes 700 km. Ano, počítáno podle čínských norem, takže dojezd podle WLTP bude citelně střízlivější, ale i tak jde o hodně zajímavá čísla.

To ale není zdaleka vše, co novinka nabídne. Kromě staré, dobré (a zcela neudržitelné) kvalitní usně Nappa na sedadlech také vlastní multimediální systém Xopera. Jeho součástí bude, kromě jiného, i high-endový soundsystém Dynaudio Confidence s 28 reproduktory a výkonem 2 250 W. Zážitek z poslechu či sledování by měly umocnit i aktivátory dalších smyslů, například vibrace sedadel, barva ambientního osvětlení či nastavení klimatizace vydechující na přání různé vůně. Pochopitelně nechybí masáž pro čtyři cestující, odvětrání a nastavitelné lýtkové opěrky pro ty přední. A také automatické dovírání dveří či panoramatické střešní okno.

Dospělý design dává vyniknout téměř pětimetrové délce

Odpovídající zázemí mají i samotná multimédia; dvojitý displej s 14,96" nabízí 3D zobrazení a díky výkonnému čipu Qualcomm Snapdragon 8155 dokáže například v reálném čase promítat „reálný svět“, což má poskytnout maximální zpětnou vazbu při řízení. Oba displeje se mohou vzájemně prohazovat, či naopak spojit. Aby toho nebylo málo, nový hlasový asistent dokáže reagovat v každé ze čtyř interiérových zón zvlášť a funguje i bez připojení k internetu.

Dalším technickým bonbónkem by mělo být autonomní řízení ADAS X-PILOT 4.0, o němž sice zatím nevíme, jaké úrovně autonomní jízdy by mělo být schopné, ovšem vzhledem k hardwarové výbavě si jistě může dělat ty nejvyšší ambice. Informace z celkem 31 (!) LiDARů bude zpracovávat zdvojený čip NVIDIA DRIVE Orin-X spolupracující s gigabitovou komunikační sítí a výpočetním výkonem 508 TOPS.

Součástí ekosystému je i vysokovýkonná nabíječka a decentralizovaná řídicí struktura automobilu

A nakonec pohon. O ten se stará sériová verze nové 800V platformy SiC (Silicon Carbide), o které jsme se sice dozvěděli, že je údajně první svého druhu v Číně, ovšem kde všude tento pokrokový materiál najdeme, jsme se nedozvěděli. Zato se XPeng pochlubil i nabíjecími stojany S4, které by měly zvládnout dodávat oněch 480 kW. Opět bez bližších podrobností. A podobným stylem letem světem se tisková zpráva zmiňuje o dalších použitých technologiích, tedy jen o těch, které stojí za pochlubení. A tím je víceprvkové zavěšení předních kol a vzduchové pérování. Systémový výkon obou elektromotorů dosahuje 405 kW (551 k), točivý moment pak 717 Nm. Zrychlení z klidu na stovku by mělo být otázkou tří sekund, podvozek údajně ladili specialisté v Německu.

XPeng se chlubí, že během prvních 24 hodin získala 23 tisíc rezervací, na čínský trh vstoupí SUV G9 v září. Byl ovšem zkonstruován tak, aby plnil i evropské technické a bezpečnostní normy, proto je vysoce pravděpodobné, že se evropský trh brzy také dočká.

Diskuze ke článku
Martin Lacina
Martin Lacina
Netlaci EU na tu elektrifikaci nahodou zbytecne moc? Nebylo by lepsi doprat evropskym automobilkam jeste nejaky ten cas spanku navic?

Moje aktualni auto je z USA a vypada to, ze to dalsi bude z Ciny.
Pred Teslou jsem pritom kupoval jen auta z evropske produkce…

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze