Volvo vylepšuje legendární SUV XC60 o nový infotainment s Androidem

Volvo vylepšuje legendární SUV XC60 o nový infotainment s Androidem
Fotografie: Volvo
  • Řidiči mohou využít služeb Google Map i Google Asistenta, stejně jako instalovat aplikace z obchodu Google Play
  • Volvo XC60 ale dostane i nové bezpečnostní prvky zahrnující nejnovější asistenční systém (ADAS)
  • Mírné změny se dotknou i exteriéru

Společnost Volvo Cars představuje své legendární středně velké SUV XC60 s celou řadou vylepšení, která zahrnují nový infotainment systém s operačním systémem Android a integrované aplikace a služby Google. Intuitivní infotainment systém další generace nabídne zákazníkům bezprecedentní individualizaci a bezkonkurenční konektivitu, která bude dále rozšířena prostřednictvím zbrusu nového balíčku digitálních služeb. Jádro balíčku digitálních služeb představují aplikace a služby Google, mezi jejichž výhody patří například hlasové ovládání Google Asistent, navigace Google Mapy a široká nabídka aplikací přizpůsobených na míru automobilům, které si lze stáhnout z obchodu Google Play. Na základě přihlášení k využívání balíčku digitálních služeb získají zákazníci přístup ke všem nabízeným službám a funkcím. Veškerý hardware potřebný k využívání služeb je již součástí vozu, zatímco jsou veškerá potřebná data zahrnuta v ceně balíčku.

Automobilka Volvo Car Group je první společností, která uzavřela partnerství se značkou Google, aby společnými silami vytvořily infotainment systém s OS Android a integrovanými aplikacemi a službami Google. Po několika letech úzké spolupráce obou společností bylo jako první vůz Volvo vybavený uvedeným systémem představeno plně elektrické Volvo XC40 Recharge. Volvo XC60 pak představuje další krok v průběžném zavádění infotainment systému s OS Android do vozů švédské značky.

Volvo XC60 se již více než deset let pohybuje na horních příčkách prodejnosti v rámci segmentu, kde panuje jedno z nejvíce konkurenčních prostředí na automobilovém trhu. Od roku 2009 představovalo nejlépe prodávaný model společnosti Volvo Cars, přičemž se ho až do roku 2020 po celém světě prodalo více než 1,68 milionu kusů. Jen v roce 2020 se prodalo bezmála 200 000 vozů XC60, což dělá téměř 29 % ročního prodeje společnosti Volvo Cars v daném období. Z hlediska podílu na trhu se jednalo o nejpopulárnější evropské středně velké SUV, které se v globálním měřítku dostalo ve stejném segmentu mezi pět nejprodávanějších vozů.

Pokud jde o aktualizace na poli bezpečnosti, Volvo XC60 je nyní vybaveno nejnovějším pokročilým asistenčním systémem řidiče (ADAS) společnosti Volvo Cars, který představuje moderní modulární senzorickou platformu aktivní bezpečnosti, jež je tvořena celou řadou radarů, kamer a ultrazvukových senzorů. Uvedená platforma podporuje vývoj a zavádění systémů aktivní bezpečnosti, jako jsou detekce ostatních účastníků silničního provozu, automatické brzdění a systémy na předcházení kolizím. Mimoto prostřednictvím asistentu pro jízdu v kolonách s funkcí Pilot Assist jemně podporuje řidiče od rozjezdu až po jízdu dálničními rychlostmi.

Ačkoli se zásadní změny odehrály hluboko uvnitř Volva XC60, designéři automobilky provedli také pár drobných úprav exteriéru. Ty zahrnují novou masku chladiče, nový přední nárazník, nové barvy exteriéru a novou nabídku kol. Možnosti personalizace rozšiřují nové materiály pro interiér. Nabídka zahrnuje luxusní varianty bez použití kůže a dostupnost textilního čalounění City Weave.

Výroba Volva XC60 modelového roku 2022 bude zahájena koncem května.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze