Volkswageny ID. poslouží jako domácí zásobárny energie. Už brzy

2
Volkswageny ID. poslouží jako domácí zásobárny energie. Už brzy
Fotografie: Volkswagen
  • Generální ředitel skupiny Volkswagen Group Herbert Diess promluvil o chystaných novinkách
  • Umožní je nové softwarové funkce, na nichž se intenzivně pracuje

Volkswagen stále dohání zpoždění ve vývoji softwaru, způsobené liknavým přístupem minulého vedení. Diess si tento fakt dobře uvědomuje a nechává do jeho vývoje investovat dvě miliardy eur (49 miliard korun) ročně, jak oznámil při nedávné veřejné on-line diskuzi viz electrek.co. Jen loni Volkswagen přijal tisíc vývojářů a navazuje partnerství se společnostmi kalibru Bosch či Hella Aglaia (světový lídr ve vývoji vizuálních detekčních systémů). Praktickým dopadem je zprovoznění dálkových aktualizací OTA. Ty přinášejí aktualizace a nové funkce, přičemž o některých Diess již promluvil. Například Volkswagen ID.4 se již v létě naučí funkcím Plug & Charge, Auto Hold či obousměrnému nabíjení. Chybět nebude ani další zvýšení nabíjecí rychlosti. Tedy vylepšení, která jsou již netrpělivě očekávána.

Obousměrné nabíjení umožní všem modelům ID. s baterií o kapacitě 77 kWh od léta využívat funkci V2H, tedy napájet domácnost a využívat vůz jako zásobárnu energie pro doby vysokých tarifů či případných blackoutů, jejichž čas se blíží. Funkci bude možné aktivovat i zpětně na starších vozech díky OTA. Rozhodně se tedy máme nač těšit, ač v tomto případě přinejmenším dočasně umlkl dříve tolik oblíbený reklamní slogan Volkswagenu „Vorsprung durch Technik“. A konstruktéři dělají všechno pro to, aby se místo toho nezačalo říkat „Verspätung durch Software“.

Související články
Diskuze ke článku
Jan Tichy
Jan Tichy
No konecne
Vaclav Horak
Vaclav Horak
Naposledy upraveno: 21. 2. 2022 15:14
„Vorsprung durch Technik“ neni oblibeny reklamni slogan VW ale Audi ale jinak skvele a uzitecne zpravy, pro majitele ID vozu s baterii 77 kWh.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze