Volkswagen spouští nové speciální aktualizace pro modely ID.

Volkswagen spouští nové speciální aktualizace pro modely ID.
Fotografie: Volkswagen
  • Aktualizace zahrnuje například rozšířenou funkčnost systému ID.LIGHT
  • Jako první je na řadě model ID.3
  • VW slibuje zcela nové digitální zážitky s novými funkcemi a ještě vyšší úroveň komfortu

Volkswagen činí další velký krok na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Od letošního léta budou modely z rodiny ID. dostávat pravidelné aktualizace softwaru prostřednictvím bezdrátové technologie „Over the Air“. Volkswagen je tak prvním a dosud jediným výrobcem v mainstreamovém segmentu, který tuto inovativní technologii zpřístupňuje široké vrstvě zákazníků. Jako první obdrží aktualizaci model ID.3. V červenci 2021 bude nejnovější verze softwaru „ID.Software 2.3“ dodána mobilním přenosem dat zákazníkům, kteří jsou členy klubu „First Movers Club“. Aktualizace zahrnuje optimalizace a vylepšení v oblastech ovládání, provozních vlastností a komfortu. Postupně budou následovat aktualizace pro všechny majitele vozů ID.3, Volkswagen ID.4 a ID.4 GTX. V budoucnosti bude Volkswagen aktualizovat software svých vozidel ID. ve dvanáctitýdenním intervalu.

Volkswagen a jeho aktualizace Over the Air

První aktualizace elektromobilů ID. nabízí vylepšení řady funkcí. Aktualizace zahrnuje mimo jiné rozšířenou funkčnost systému ID.LIGHT, optimalizované rozpoznávání okolí, dynamickou regulaci dálkových světel, vylepšenou ovladatelnost, přizpůsobený design informačního a zábavního systému a vylepšení provozních vlastností a stability. Aktualizace softwaru se přenáší bezdrátově přímo do centrálních vysokovýkonných počítačů (In Car Application Server, krátce ICAS) v modelech ID. Tyto počítače mají u vozidel na základě moderní platformy MEB na starosti funkce, které byly u dřívějších generací vozidel rozděleny mezi velký počet řídicích jednotek. Nová elektronická architektura je nejen výkonnější a inteligentnější, ale také usnadňuje výměnu dat a funkcí mezi jednotlivými systémy ve vozidle. Aktualizace „Over the Air“ se tak mohou týkat až 35 řídicích jednotek.

ID. Digital zaměřuje svou pozornost na zákazníky

Motorem digitalizace značky je úzká spolupráce mezi organizační jednotkou ID. Digital a společností CARIAD pro vývoj automobilového softwaru v rámci koncernu Volkswagen. Výsledkem této spolupráce je velké know-how v oblasti softwaru. Značka tak profituje z ekonomické síly koncernu a současně využívá rychlost agilní softwarové společnosti CARIAD. Aktualizace „Over the Air“ jsou ústřední funkcí digitálního, síťově propojeného automobilu.

Obchodní model 2.0: budoucnost mobility

Značka Volkswagen vytváří aktualizacemi softwaru „Over the Air“ předpoklady pro nové obchodní modely, s nimiž se počítá ve strategii ACCELERATE. V budoucnosti již zákazníci nebudou muset při koupi vozidla uvažovat nad tím, jakými funkcemi má být jejich vůz vybaven – a jaká konfigurace dosáhne nejvyšší možné ceny při pozdějším prodeji ojetého vozu. Hardware bude do značné míry standardizován. Dodatečné funkce a inovativní technologie bude možné získávat i během provozu vozidla prostřednictvím softwarové aktualizace.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze