Volkswagen představil dva koncepty ID. Buzz inspirované seriálem „Obi-Wan Kenobi“

Volkswagen představil dva koncepty ID. Buzz inspirované seriálem „Obi-Wan Kenobi“
Fotografie: Volkswagen
  • Dva jedinečné vozy ID. Buzz jsou součástí letošní akce „Star Wars Celebration“ v USA
  • Vozy ID. Buzz „Light Side Edition“ a „Dark Side Edition“ byly představeny na premiéře nového seriálu „Obi-Wan Kenobi“
  • Jedinečné koncepční vozy společně navrhli designéři značky Volkswagen a filmové produkční společnosti Lucasfilm

Dva naprosto výjimečné vozy Volkswagen ID. Buzz, inspirované novým seriálem „Obi-Wan Kenobi“, byly součástí letošní akce „Star Wars Celebration“ v kalifornském Anaheimu (26. až 29. května 2022). Koncepční vozy „ID. Buzz Light Side Edition“ a „ID. Buzz Dark Side Edition“ ztělesňují světlou a tmavou stranu moci nápadným vzhledem, z něhož budou fanoušci Star Wars nadšení. Oba vozy jsou výsledkem probíhající spolupráce značky Volkswagen s novým seriálem „Obi-Wan Kenobi“, který se začal vysílat na Disney+ 27. května.


Obě vozidla obohatila premiéru seriálu „Obi-Wan Kenobi“, jíž se zúčastnil také Ewan McGregor, ambasador značky Volkswagen a hlavní představitel seriálu.

První spolupráce designérů značky Volkswagen a filmové produkční společnosti Lucasfilm

Vozy prostřednictvím speciální fólie na karoserii reprezentují obě strany moci. Designéři se přitom nechali inspirovat především dvěma ikonickými postavami Obi-wana Kenobiho a Dartha Vadera z nového seriálu. Na speciálním projektu poprvé vzájemně spolupracovali designéři společností Lucasfilm a Volkswagen. „Příležitost ztvárnit ‚Obi-wana Kenobiho‘ a značku Volkswagen na jednom voze byla velkolepá. Motivy ‚dobra‘ a ‚zla‘, ‚světla‘ a ‚temna‘, nejsou zrovna koncepty, které bychom používali u automobilů. Spolupráce na vozech ID. Buzz nabídla jedinečnou možnost vytvořit automobily, v nichž se graficky zrcadlí dvě ikonické postavy,“ říká Doug Chaing, viceprezident a výkonný kreativní ředitel společnosti Lucasfilm.

Volkswagen I.D. BUZZ

V úzké spolupráci se společností Lucasfilm jsme zkombinovali nadčasový a funkční design modelu ID. Buzz se světem seriálu Obi-Wan Kenobi, který fascinuje svými detaily,“ vysvětluje šéfdesignér značky Volkswagen Jozef Kabaň. Na základě této filozofie vznikly také nápisy ID. Buzz na zádi obou vozů, které jsou realizovány klasickým písmem „Aurebesh“ ze Star Wars místo obvyklého písma známého ze sériově vyráběných modelů značky Volkswagen. Další nápisy inspirované seriálem Star Wars se nacházejí na blatnících.

ID. Buzz „Light Side Edition“

Barva spodní části karoserie koncepčního vozu „Light Side Edition“ na základě modelu ID. Buzz je béžová, inspirovaná barevným odstínem tuniky, kterou nosí Obi-Wan Kenobi. Lesklý chrom v horní části poukazuje na design kosmických lodí a droidů z vesmíru Star Wars. Modrá linie na boku, která sahá až do světlometů na přídi modelu ID. Buzz a navazuje na světelný pruh, symbolizuje Obi-Wanův modrý světelný meč. Prosklené plochy elektromobilu ID. Buzz mají transparentní modrou barvu, a dokonale doplňují speciálně vyvinuté osvětlení spodní části vozu. Loga Aliance rebelů jsou umístěna na bočních oknech a krytech nábojů kol. Na jedinečný design celého vozu navazují individualizovaná 21" kola.

Volkswagen I.D. BUZZ

ID. Buzz „Dark Side Edition“

Jako základ pro koncepční vůz ID. Buzz „Dark Side Edition“ posloužil model ID. Buzz Cargo. Stranu temna ztělesňují pochmurné odstíny černé a červené. Na spodní části vozidla je leskle černá fólie, zatímco horní část modelu ID. Buzz je matně černá. Boční linie, světlomety, světelné lišty a plochy oken jsou výrazně červené, inspirované světelným mečem Dartha Vadera. Kontrast červené a černé umocňuje červené osvětlení spodní části vozu. Kryty nábojů speciálně tvarovaných 21" kol nesou loga Impéria, která se nacházejí také na karoserii elektromobilu ID. Buzz.

Volkswagen I.D. BUZZ

Spolupráce mezi značkou Volkswagen a seriálem Obi-Wan Kenobi

Premiéra těchto jedinečných koncepčních vozů je dalším společným krokem na oslavu kampaně spuštěné minulý týden. „Chtěli jsme dát dohromady dvě ikony,“ říká Jozef Kabaň. „‚Obi-Wan Kenobi‘ je návratem ikonických postav ze Star Wars a bezesporu propojí generace na celém světě – stejně jako legendární VW Bus, který vstoupí do nové éry elektromobility v podobě modelu ID. Buzz.

Volkswagen se navíc v rámci nového partnerství zaměřuje na posílení emocí v souvislosti s vnímáním své značky na trhu, čímž hodlá ještě více podpořit realizaci své ambiciózní globální elektrifikační strategie. Široce koncipovaná kampaň „Obi-Wan Kenobi“ odstartovala reklamním spotem z vlastní produkce, který vznikl ve spolupráci se společnostmi Lucasfilm a Industrial Light & Magic. Kromě známých postav ze Star Wars v ní hlavní roli hraje ID. Buzz.

Nový seriál „Obi-Wan Kenobi“ navazující na Star Wars je od 27. května, k dispozici v nabídce streamovací služby Disney+. Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo mohou zákazníci na evropských trzích již objednávat.

Volkswagen ID. Buzz Pro

Rozměry4 712 × 1 985 × 1 937 mm, 2 486 kg
Výkon150 kW
Baterie82 kWh, CCS Combo, Mennekes
Dojezd423 km (WLTP)
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze