Už to má za sebou. Škoda Kamiq zažila světovou premiéru

Už to má za sebou. Škoda Kamiq zažila světovou premiéru
  • Světové premiéry se nejnovější SUV od Škody Auto dočkalo v Pekingu
  • Cílová skupina jsou mladí Číňané, kteří chtějí dobře vybavený infotainment systém
  • CarPlay, ale také hlasové ovládání od firmy iFLYTEK – vše je na palubě

Škoda Kamiq měří na délku 4 390, na šířku 1 781 a na výšku 1 593 mm. Rozvor činí 2 610 mm. Vůz pohání nově vyvinutý benzinový motor o objemu 1,5 litru, který nabízí výkon 81 kW a nejvyšší točivý moment 150 Nm. Točivý moment motoru bude na kola přenášet šestistupňová automatická převodovka.

Škoda Kamiq

Karoserie vozu nese typický designový jazyk vozů SUV značky Škoda. Charakteristická maska chladiče s vertikálními zdvojenými žebry je prvkem současných vozů této automobilky. Ostře řezaná linie na bocích vozu spolu se sedmnáctipalcovými koly z lehkých slitin přispívají ke sportovnímu tvaru při pohledu z boku. Horizontálně uspořádaná zadní skupinová světla, zasahující daleko do boků, činí vůz opticky širší.

Cílovou skupinou modelu Škoda Kamiq jsou mladí Číňané žijící ve městech, kteří se svého digitálního životního stylu nechtějí vzdát ani při jízdě autem a vyžadují moderní řešení konektivity. Škoda Kamiq je proto vybavena nově vyvinutým systémem konektivity. Jednou z technologických předností systému je hlasové ovládání od firmy iFLYTEK, patřící k předním asijským dodavatelům hlasového ovládání na bázi umělé inteligence. Software rozumí regionálním čínským dialektům a je dokonce schopen se automaticky naučit individuální a lokální výslovnost. Přes rozhraní Apple CarPlay, Baidu CarLife a MirrorLink lze připojit chytré telefony a kompatibilní aplikace ovládat pomocí osmipalcové obrazovky s rozlišením 1 280 × 720 pixelů. Palubní infotainment systém kromě toho nabízí také řadu praktických pomocníků, například službu, která dokáže řidiči na základě jeho konkrétní registrační značky říct, do jakých částí města má jeho vůz aktuálně přístup, a dále nabízí dopravní informace v reálném čase, informace o počasí nebo informace o zajímavých místech.

Škoda představí model Kamiq veřejnosti poprvé 25. dubna 2018 na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu. Zástupci médií a návštěvníci jsou srdečně zváni, aby si nové městské SUV zblízka prohlédli na stánku společnosti SAIC Škoda v hale W4 čínského Mezinárodního veletržního centra.

Zdroj: login.mailguide.cz

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze