Toyota loni v Evropě využívala elektřinu jen z obnovitelných zdrojů

Toyota loni v Evropě využívala elektřinu jen z obnovitelných zdrojů
  • Toyota se ekologií zabývá už od 60. let minulého století
  • Celková spotřeba Toyoty činila zhruba 500 GWh
  • V roce 2015 Toyota vyhlásila Environmental Challange 2050

Společnost Toyota Motor Europe (TME) v roce 2019 ve všech svých evropských provozech a zařízeních využívala elektřinu vyráběnou ze 100 procent z obnovitelných zdrojů. Celková spotřeba všech těchto provozů dosáhla okolo 500 GWh. V průměru za všech 28 zemí EU, jenž činí 2,3 MWh energie na jedno vyrobené vozidlo, spotřebovala Toyota na jedno vozidlo o 48 % méně energie.

toyota tovarna exterier s logem

Evropské provozy automobilky Toyota zahrnují devět výrobních závodů, 14 centrálních skladů náhradních dílů, 7 logistických center pro vozidla, 29 národních marketingových a obchodních společností, ředitelství TME a příslušné filiálky, nebo technické centrum Toyota. „Přechod ke spotřebě elektřiny výhradně z obnovitelných zdrojů v rámci všech našich evropských provozů je významným krokem na cestě ke splnění našeho plánu Environmental Challenge 2050. Díky prodejním úspěchům našich vozidel s hybridním pohonem jsme na dobré cestě splnit naše evropské emisní limity CO2 pro nová vozidla. Co se týče životního prostředí, náš přístup je komplexní a snaží se jít nad rámec samotných emisí vozidel,“ uvedl Johan van Zyl, prezident a generální ředitel společnosti Toyota Motor Europe.

Toyota se zabývá ekologií už od 60. let minulého století

Ekologická udržitelnost byla pro Toyotu vždy velmi důležitá. Otázky ochrany životního prostředí řeší nejvyšší management Toyoty již od roku 1963, kdy byl zřízen Výbor pro ochranu životního prostředí.

Od roku 1973 pak společnost propaguje ekologickou tematiku mezi vlastními zaměstnanci prostřednictvím tzv. „Měsíce za životní prostředí“. V roce 1992 firma zavedla pětileté akční plány s cílem snižovat své ekologické dopady a chránit cenné zdroje naší planety. A to nejen snižováním dopadů automobilů na životní prostředí, ale i zaměřením se na veškeré související činnosti. V roce 2015 byl vyhlášen strategický plán Toyota Environmental Challenge 2050. Zahrnuje 6 výzev a představuje nový základ dlouhodobé strategie Toyoty, pokrývající nejdůležitější dopady uvedené společnosti na životní prostředí.

Splnění úkolu spotřebovávat 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů přispívá k dosažení firemního cíle v rámci Výzvy č. 2 Nulové emise CO2 napříč celým životním cyklem a Výzvy č. 3 Nulové emise CO2 výrobních závodů, jejichž smyslem je eliminovat emise CO2 v rámci celého životního cyklu vozidla, včetně podpůrných činností a výrobních závodů.

tisková zpráva,
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze