Výrobní závod Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně chce do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality a již o deset let později by měl vytvářet nulové emise CO2. Hlavní oblastí, na kterou se zaměří, je redukce spotřeby energií, přechod na bezemisní zdroje a zlepšení technologií. Meziročně Kolín v letech 2021 a 2022 snížil objem emisí o téměř tisíc tun CO2 za elektriku i za plyn. To je zhruba o tři procenta. Již od roku 2019 závod nakupuje zelenou elektřinu z obnovitelných zdrojů. Tím snížila uhlíkové emise o více než 60 procent. Zároveň proběhla výměna světel za úspornější LED nebo instalace start/stop systémů.
I když většinu emisí vytváří energetické zdroje a spotřeba paliva do nových aut, výrobní závod zavádí ekologická řešení i v jiných oblastech. V červnu například spustil první nabíječku elektrovozů v areálu, kterou v současnosti využívá ostraha pro nabíjení elektrické Toyoty Proace sloužící jako zásahové vozidlo. Dále se spustili nové stojany s fotovoltaickými články na nabíjení elektrokol či koloběžek. Jen toto řešení si vyžádalo investice za přibližně jeden milion korun.
Do roku 2030 bude v kolínském závodě následovat postupná náhrada technologií na zemní plyn a přechod k obnovitelným zdrojům. V roce 2040 by měly být všechny technologie na zemní plyn nahrazeny novými zdroji na vodík a bioplyn. Nulové emise z výroby mají v roce 2040 dosáhnout všechny evropské závody značky Toyota. Toyota zároveň plánuje do roku 2050 snížit emise vyráběných vozů proti současnosti o 90 procent.