Sygic nabízí konektivitu pro Android. Přímo v Android Auto však nefunguje

3
Sygic nabízí konektivitu pro Android. Přímo v Android Auto však nefunguje
Fotografie: Sygic
  • Google stále nechce Android Auto otevřít jiným společnostem
  • Jediné mapové podklady, které v Android Auto můžete používat, jsou Google Mapy a Waze
  • Aplikaci Sygic si nyní můžete v autě pouštět přes MirrorLink

Sygic, navigace, na kterou se spoléhá více než 200 milionů řidičů, přidala konektivitu MirrorLink do aplikace Sygic GPS Navigation pro zařízení Android. Tato novinka uživatelům umožňuje připojit jejich chytré telefony nebo tablety s operačním systémem Android přímo k vestavěnému displeji vozidla, podobně jako tomu je v případě Apple CarPlay.

Sygic můžete používat už i přes MirrorLink

Chceme naši navigaci učinit dostupnou pro všechny, včetně uživatelů systému Android. Bohužel konektivita, která poskytuje podporu pro nejnovější modely automobilů a chytrých telefonů, Android Auto, je stále omezena na pouze na navigační aplikace od Googlu,“ řekl generální ředitel Sygic, Martin Strigac.

Minulý rok Apple pochopil, že otevření služby CarPlay pro navigační aplikace třetích stran nebude mít nežádoucí dopad na jeho obchodní zájmy, ale naopak vnese čerstvý závan a duch inovací do této platformy, kdy vítězi budou zákazníci používající technologii Apple CarPlay,“ dodal.

Sygic je průkopníkem na poli automobilové konektivity již od roku 2014 a byla jednou z prvních společností, která svým uživatelům umožnila zrcadlově zobrazovat navigaci ve vestavěném displeji vozidla. Od té doby Sygic poskytuje podporu pro téměř všechny standardy automobilové konektivity, mezi které patří CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) a Bosch mySPIN.

Dokud Google neukončí blokování trhu svým monopolním postojem k jedné z nejoblíbenějších funkcí systému Android, Android Auto, nebudeme moci poskytnout možnost zobrazování navigace na vestavěném displeji pro všechna vozidla našich zákazníků,“ vysvětlil Strigac.

Nejnovější verze Sygic GPS Navigation s konektivitou MirrorLink pro Android je k dispozici ke stažení v Google Play.

Související články
Diskuze ke článku
igys
A jak to teda připojím? Zkoušel jsem to, ale nedaří se.
Drtikol
Co je platný propojení, když poslední dobou velice BLBĚ naviguje. Psáno podpoře, svádí to na mapy. Prý ty chyby nahlásí......
mato
Zlatý MirrorLink. Vďaka zaň. Google je zlo.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze