Společnost SUEZ do své flotily zařadila Volkswagen e-Golf od Skupiny ČEZ

Společnost SUEZ do své flotily zařadila Volkswagen e-Golf od Skupiny ČEZ
  • Součást dodávky Volkswagenu e-Golf je i zařízení „wallbox“
  • Jedná se o komplexní řešení na klíč
  • ČEZ má momentálně více jak 100 rychlonabíjecích stanic na území České republiky

Společnost SUEZ Využití zdrojů a. s. zahájila provoz prvního elektromobilu ve svém fleetu. Zázemí zajišťuje společnost ČEZ ESCO, která dodala první elektromobil a instalovala k němu dobíjecí „wallbox“. V oblasti elektromobility nabízí ČEZ ESCO širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.

SUEZ Využití zdrojů je členem skupiny SUEZ se sídlem ve Francii a patří mezi největší společnosti v sektoru odpadového hospodářství. Zákazníkům z oblasti průmyslu i municipalit nabízí komplexní řetězec služeb od odvozu k využití, recyklaci a odstranění průmyslových a komunálních odpadů včetně těch nebezpečných a disponuje k tomu řadou nejmodernějších technologií. K důležitým aktivitám společnosti patří také sběr a separace druhotných surovin, čištění průmyslových objektů, odstranění ekologických zátěží, non-stop havarijní služba a poradenství.

Pro společnost, která má v erbu využití odpadů, recyklaci a odstraňování ekologických zátěží, je elektromobilita v tuto chvíli logickým směrem. Podobně jako v dalších zemích naší působnosti je i v České republice naším záměrem pokračovat ve snižování uhlíkových emisí a obecně podnikat v souladu s principy oběhového hospodářství, a proto se zajímáme o elektrifikaci naší flotily,“ uvedl Zdeněk Horsák, generální ředitel SUEZ Využití zdrojů a SUEZ Česká republika.

Je pro nás velkou příležitostí účastnit se procesu elektrifikace vozového parku velkých zavedených značek, jako je SUEZ. Jako největší hráč v tuzemské elektromobilitě rádi předáme naše zkušenosti a navrhneme pro SUEZ Využití zdrojů na míru šité komplexní pojetí elektromobility ve vazbě na celkový energetický management i ostatní potřeby zákazníka,“ říká Kamil Čermák, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ ESCO.

Zakázka zahrnuje dodávku elektromobilu Volkswagen e-Golf včetně dobíjecí stanice (wallboxu) pro provoz v Brně. Součástí je realizace na klíč, tedy od návrhu řešení, po jeho dodávku, instalaci a aktivaci. V jednání je i dodání elektromobilů a dobíjecích stanic různých kategorií do dalších lokalit, kde společnost SUEZ Využití zdrojů v České republice působí. Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice – vedle více než 100 rychlodobíjecích stanic.

Technické parametry Volkswagen e-Golf (2017)

Kompletní specifikace
Konstrukcehatchback, 4 254 × 1 799 × 1 453 mm, 1 615 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon136 koní, toč. moment: 290 Nm0
Baterie35,8 kWh, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 12,7 kWh / 100 km, dojezd: 300 km
Infotainment9,2" dotykový displej
Cena969 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze