Škodovka vylepšila své elektromobily. Přidává funkci Plug & Charge

Škodovka vylepšila své elektromobily. Přidává funkci Plug & Charge
Fotografie: Roman Havlín, fDrive.cz
  • Pro využití této funkce je potřeba mít aktualizovaný software vozu
  • Zatím službu podporuje například síť nabíjecích stanic Ionity

U vozů řady Enyaq iV s aktuálním softwarem ME3 lze nově na kompatibilních dobíjecích stanicích pohodlně spustit nabíjení pouhým připojením nabíjecího kabelu. Identifikace vozidla probíhá na dobíjecí stanici zcela automaticky. Funkce Plug & Charge je nyní dostupná pro všechny nově vyrobené vozy řady Enyaq iV. Touto funkcí budou v budoucnu disponovat rovněž všechny nové modely Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Díky funkci Plug & Charge bude v budoucnu dobíjení elektromobilů ještě pohodlnější. Není to tak dávno, co Enyaq začal postupně dostávat aktualizovaný software. Právě ten nově podporuje funkci Plug & Charge. U již dodaných vozů s aktuálním softwarem ME3 bude tato funkce nainstalována na dálku.

Na odpovídajících nabíjecích stanicích, které jsou uloženy v aplikaci Powerpass, se vozidlo identifikuje samo a nabíjení se po zastrčení nabíjecího kabelu do vozu spustí automaticky. Celý proces je zabezpečený a v souladu s normou ISO 15118. Funkci podporuje mimo jiné také evropská síť rychlonabíjecích stanic Ionity, kterou koncern Volkswagen pomáhá neustále rozšiřovat. Další partneři budou brzy následovat. Předpokladem pro používání funkce Plug & Charge u kterékoliv verze Škody Enyaq iV je aktuální software ME3. Majitelé musí dále vozidlo zaregistrovat v aplikaci MyŠkoda a uložit uživatele v aplikaci Powerpass. U nových zákazníků je funkce Plug & Charge automaticky součástí smlouvy, u stávajících uživatelů služby Powerpass lze tuto funkci aktivovat pomocí pár kliknutí.

Nově uvedená funkce Plug & Charge se aktivuje v aplikaci MyŠKODA a nainstaluje se po výběru a potvrzení tarifu služby Powerpass. Její vypínání a zapínání je poté možné v menu infotainmentu. Vyúčtování probíhá jednou za měsíc dle podmínek tarifu Powerpass, který si zákazník objednal.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze