Škoda Auto posiluje elektromobilitu. Společnosti ČEZ předala 23 vozidel Enyaq

Škoda Auto posiluje elektromobilitu. Společnosti ČEZ předala 23 vozidel Enyaq
Fotografie: Škoda Auto
  • Škoda Auto spolupracuje se skupinou ČEZ na celé řadě projektů
  • Enyaq je velmi oblíbeným elektromobilem na českém trhu

Škoda Auto uspěla s modelem Enyaq ve výběrovém řízení na dodávku elektromobilů pro dceřinou společnost ČEZ Distribuce. Elektromobil z Mladé Boleslavi nejlépe splnil požadavky zadavatele na náročné nasazení v členitém terénu při údržbě distribuční sítě a přesvědčil spolehlivostí, jízdními vlastnostmi i dojezdem více než 540 km na jedno nabití v režimu WLTP. „V celé Skupině ČEZ nyní slouží přes 5 000 vozidel. Podíl alternativních pohonů v této flotile letos chceme výrazně zvýšit. Jsme proto rádi, že se nám díky takzvanému dynamickému nákupnímu systému, který pro pořizování elektromobilů používáme, podařilo nyní vysoutěžit tuto první velkou skupinu vozidel od Škoda Auto,“ vysvětluje manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák.

Enyaq slaví úspěchy na českém trhu

Škoda Enyaq patří stabilně k nejoblíbenějším elektromobilům na českém trhu. V loňském roce získala třetinový tržní podíl a úspěšně si vede i letos. Stále více firem se vydává cestou udržitelnosti a pořizuje elektromobily do svých vozových parků. „S modelem Enyaq slavíme úspěchy u větší i menší fleetové klientely. Zakázka od ČEZ Distribuce ukazuje, že elektromobilita se stává součástí všech druhů fleetů a firmy chtějí využívat maximálního dojezdu vozu,“ říká koordinátor fleetového prodeje Škoda Auto Česká republika Michal Nykl. Škoda Auto spolupracuje se skupinou ČEZ na řadě projektů v oblasti elektromobility. Memorandum o spolupráci v rozvoji elektromobility v České republice podepsali představitelé obou stran v roce 2021 spolu se zástupci Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu, Správy železnic, Ředitelství silnic a dálnic a Ředitelství vodních cest.

Dokumentem se participující strany zavázaly vybudovat do roku 2025 odpovídající síť elektronabíjejích stanic vzhledem k rostoucím počtům registrovaných elektromobilů v ČR. K největším společným projektům patří fotovoltaické elektrárny o výkonu 0,44M Wp na pěti budovách servisního centra v Kosmonosech a vznikající fotovoltaika o celkovém výkonu 2,2 MWp na střechách Škoda Parts Centra i logistických budov v hlavním závodě automobilky v Mladé Boleslavi. Řada autorizovaných prodejců využívá ve svých provozovnách dobíjecí technologie skupiny ČEZ. Už dnes patří prodejní síť mladoboleslavské automobilky k největším poskytovatelům dobíjecí infrastruktury v ČR. Mnohá dealerství budují k nabíjecím stanicím také fotovoltaické elektrárny a energetická úložiště, což jim umožňuje nabíjet prodávané, servisované i vlastní služební a předváděcí vozy zelenou energií.

Technické parametry Škoda Enyaq (2020) 60 iV

Kompletní specifikace
KonstrukceSUV, 4 649 × 1 879 × 1 616 mm, 1 998 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon132 kW, 180 koní, točivý moment: 310 Nm
Baterie62 kWh (58 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 120 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 15,9 kWh / 100 km, dojezd: 404 km
Cena od1 239 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze