První zcela elektrická limuzína Volkswagen: ID. AERO přijíždí na start

2
První zcela elektrická limuzína Volkswagen: ID. AERO přijíždí na start
Fotografie: Volkswagen
  • Designové skici poskytují první pohledy na budoucí model vyšší střední třídy v Číně
  • Dynamický čtyřdveřový model nabídne velkorysý prostor
  • Digitální světová premiéra se uskuteční 27. června ve 14:00 h (SELČ)

Značka Volkswagen hledí do budoucnosti a zveřejňuje exkluzivní designové skici modelu ID. AERO, první zcela elektrické limuzíny pro čínský automobilový trh. Nový koncepční vůz zaujme na první pohled vynikající aerodynamikou, elegantním designem a velkorysou nabídkou místa. Digitální světová premiéra studie automobilu vyvíjeného pro sériovou výrobu se uskuteční v pondělí 27. června ve 14:00 h (SELČ).


Budoucí sériově vyráběná verze studie ID. AERO rozšíří úspěšnou rodinu modelů ID. značky Volkswagen do segmentu vyšší střední třídy s vysokými objemy prodeje. Volkswagen tím urychlí realizaci své elektrické ofenzivy v rámci strategie ACCELERATE. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. je i nová elegantní limuzína zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen. S rodinou ID. sdílí také nezaměnitelný designový styl. Například vnější design studie ID. AERO je ladný a precizní. Mezi mimořádně atraktivní prvky studie limuzíny připravované pro sériovou výrobu patří aerodynamická příď a střecha, jejichž tvarové řešení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a prodlužovat dojezd.

Budoucí globální vůz pro nový tržní segment. Sériově vyráběná verze studie ID. AERO se začne prodávat na čínském automobilovém trhu ve druhé polovině roku 2023. Příslušný sériově vyráběný model pro severoamerické a evropské trhy bude představen v roce 2023. Volkswagen poté zahájí ve svém montážním závodě v Emdenu sériovou výrobu finální verze modelu ID. AERO pro evropské a severoamerické trhy.

Související články
Diskuze ke článku
Alex Ander
ID.Buzz je prikladnou ukazkou, ze vize, koncepty a sliby od VW s realitou nemaji absolutne nic spolecneho.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze