Poslední testy začínají. 150 zaměstnanců Volkswagenu bude zkoušet ID.3

Poslední testy začínají. 150 zaměstnanců Volkswagenu bude zkoušet ID.3
Fotografie: Volkswagen
  • První vozy Volkswagen ID.3 se k zákazníkům dostanou začátkem září
  • Zkušebním provozem chce Volkswagen nashromáždit data pro budoucí optimalizaci
  • Volkswagen plánuje v rámci celého koncernu investovat do vývoje elektromobilů přes 30 miliard eur

Volkswagen ID.3 se na náš trh dostane až začátkem září, ale 150 vybraných zaměstnanců ze Saského Cvikova, kteří vůz obdrží do testovacího provozu se záměrem monitorování různých jízdních profilů kvůli optimalizaci pro koncové zákazníky, se dočkají již nyní.

Volkswagen ID.3

V každodenním zkušebním provozu v reálných podmínkách budou vyhodnocována anonymizovaná data o způsobu používání a provozních vlastnostech modelu ID.3. Volkswagen tak bude v průběhu nadcházejících měsíců průběžně dostávat dodatečné informace o statisících ujetých kilometrů. Zkušební vozidla nejsou ještě vybavena finální verzí softwaru a v průběhu zkušebního provozu budou aktualizována.

Dodatečné provozní testy před celoevropským uvedením modelu ID.3 na trh jsou pro nás extrémně cenné,“ říká Thomas Ulbrich, člen představenstva, odpovědný za elektromobilitu značky Volkswagen. „Navíc obdržíme také osobní dojmy našich zaměstnanců. Díky tomu bude náš tým v Cvikově vyrábět vozy ID.3 v nejvyšší možné kvalitě a současně významným způsobem přispěje k dalšímu vývoji tohoto elektromobilu a jeho techniky.

Model ID.3 není jediným chystaným elektromobilem společnosti Volkswagen. Již letos bude v závodě ve Cvikově zahájena produkce elektrického SUV s názvem ID.4. Volkswagen se chce v nastávajících letech stát lídrem v oblasti elektromobility a v rámci celého koncernu plánuje do rozvoje elektromobility investovat 33 miliard eur a tím se přiblížit budoucím plánům dosáhnout v roce 2025 produkce 1,5 milionu elektromobilů značky Volkswagen. A s ohledem na dlouhodobé plány společnost plánuje do roku 2050 kompletní „dekarbonizaci“ svých produktů.

Technické parametry Volkswagen ID.3 Tour 77 kWh

Kompletní specifikace
Konstrukcehatchback, 4 261 × 1 809 × 1 552 mm, 1 719 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: zadní
Výkon150 kW, 204 koní, točivý moment: 310 Nm
Baterie82 kWh (77 kWh využitelná kapacita)
Nabíjenírychlonabíjení: 125 kW, palubní: 11 kW, konektory: CCS Combo, Mennekes
SpotřebaKombinovaná: 16,1 kWh / 100 km, dojezd: 542 km
Cena od1 498 900 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze