Podívejte, jak se vyrábí elektrická budoucnost Volkswagenu s názvem ID.3

Podívejte, jak se vyrábí elektrická budoucnost Volkswagenu s názvem ID.3
  • Volkswagen ID.3 se ukazuje na videu z továrny
  • Podíváme se na jeho montáž, tvorbu designu nebo třeba modelování základny auta
  • V ČR by se měl začít prodávat v červnu příštího roku

Chystaný hatchback Volkswagen ID.3, který vzbudil velký rozruch na frankfurtském autosalonu 2019, jakožto lidový a první masově vyráběný elektromobil této značky, se nyní ukazuje na novém videu, a to přímo z továrny. Postupně můžeme vidět samotný montážní proces, design auta a jeho návrhy, ladění nabídky barev, výběr látek pro interiér, modelování MEB, což je základna auta, kterou VW bude používat pro všechny své vozy ID, a nakonec i konstrukci baterií.

ID.3 by se měl začít vyrábět už tento rok. Následné zahájení prodeje v ČR očekáváme v červnu příštího roku. Mezi jeho nejzajímavější specifikace patří dojezd od 330 do 550 kilometrů (dle varianty) nebo osmiletá záruka na akumulátory (případně 160 000 km).

Jak uvádí motor1.com, vůz dorazí ve 3 variantách, základní ID.3 1st nabídne například satelitní navigaci, vyhřívané sedačky a volant či 18palcová kola. Dražší verze Plus má navíc parkovací kameru, adaptivní tempomat, přístup a start bez klíče, lepší interiér, vylepšená matrix světla a 19palcová kola. To celé uzavře nejvyšší varianta Max s head-up displejem, prémiovým audio systémem od Beats, panaromatickou střechou a 20palcovými koly. Přesné české ceny ještě stále neznáme. Dle oficiálního webu VW bylo všech prvních 30 000 rezervací 1st edice vyčerpáno, takže je už teď o automobil velký zájem.

Technické parametry Volkswagen ID.3 77 kWh

Kompletní specifikace
Konstrukcehatchback, 4 261 × 1 809 × 1 552 mm, 1 719 kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon203 koní, točivý moment: 310 Nm
Baterie77 kWh, konektory: CCS Combo, Mennekes
Spotřeba?, dojezd: 550 km
Infotainment10" dotykový displej
Cena1 299 000 Kč
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze