Plug-in hybridní Range Rover zdolal 999 schodů

Plug-in hybridní Range Rover zdolal 999 schodů
  • Auto šplhalo k Nebeské bráně, kam vede 999 schodů
  • Spalovací motor nabízí 300 koní a elektromotor dalších 116 koní
  • Dobrodružství odstartovalo na začátku 11,3 kilometru dlouhé Tianmen Mountain Road

Jako aktivní sportovec znám ty tréninky, kdy vás trenér nutí běhat do schodů. Dojdete i do stádia, kdy po nich běháte sami, ale že nějaká automobilka pošle auto, aby jezdilo do schodů, a to ne ledajakých, mě do dnešního dne nenapadlo. I tak se to stalo. Land Rover vzal svůj model Range Rover Sport v provedení plug-in hybrid a poslal ho šplhat k Nebeské bráně. Ta se nachází v Číně a vede na ní 99 zatáček, ale hlavně 999 schodů.

Dobrodružství odstartovalo na začátku legendární, 11,3 kilometru dlouhé Tianmen Mountain Road (známe jako Dragon Road). Zcela standardní Range Rover Sport P400e se vydal na náročnou trať s jezdcem týmu Panasonic Jaguar Racing Ho-Pin Tungem za volantem a se systémem Terrain Response 2 nastaveným v režimu Dynamic.

Na vrcholu slavné silnice upravil jezdec šampionátu Formula E nastavení systému Terrain Response pro druhou část této výzvy tak, aby za pomoci výkonného zážehového motoru a elektrické energie zdolal všech 999 schodů se sklonem 45 stupňů vedoucích k legendární čínské Nebeské bráně.

Ve své kariéře jsem zažil seriály Formula E i F1, zároveň jsem zvítězil ve 24hodinovém závodu v Le Mans, ale toto byla nepochybně jedna z největších výzev, jaké jsem kdy čelil. Range Rover Sport PHEV si vedl skvěle, když s přehledem zdolal horskou cestu a na závěr lehce vystoupal k Nebeské bráně,“ řekl Ho-Pin Tung.

Díky nové plug-in hybridní pohonné jednotce zvládne Range Rover Sport ujet s plně nabitými akumulátory v čistě elektrickém režimu až 50 kilometrů. Ho-Pin Tung ovšem naplno využil výkon 300 koní spalovacího motoru a 116 koní elektrického motoru, aby projel silniční část tohoto dobrodružství v co nejkratším čase. Výkonné SUV následně ukázalo své nekompromisní terénní dovednosti, když po schodišti vystoupalo až k přírodnímu skalnímu oblouku.

Toto bylo největší dobrodružství s Range Roverem Sport, se kterým jsem se kdy setkal. Dokud jsme nebyli nahoře, nemohli jsme si být jisti tím, že uspějeme. Jelikož jsme to ovšem zvládli, demonstrovali jsme neskutečné schopnosti plug-in hybridního Range Roveru Sport jako nikdy dříve. A navíc jsme získali originální světové prvenství,“ uvedl Phil Jones, expert Land Rover Experience.

Land Rover Range Rover Sport PHEV

Dragon Challenge je pro Range Rover Sport nejnovější dobrodružství, kterému předcházelo odhalení verze PHEV. Vůz v anglickém Devonu závodil s dvojnásobnou mistrní světa v plavání na otevřené vodě Keri-anne Paynovou, respektive s atletem a dobrodruhem Rossem Edgley.

Předchozí kousky zahrnují pokoření rekordu na americkém Pikes Peak, rekordní přejezd oblasti Rub al-Chálí na Arabském poloostrově, kde se nachází největší písečná poušť světa označovaná v překladu jako Pustá končina, nebo legendární sjezdovka Inferno ve Švýcarsku s převýšením 2 170 m.

Zdroj: media.landrover.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze