Opel ukázal model Zafira-e. Nabídne dojezd až 330 km

Opel ukázal model Zafira-e. Nabídne dojezd až 330 km
Fotografie: Opel
  • K dispozici jsou dvě varianty s odlišným dojezdem
  • V nabídce bude několik typů karoserie a variant interiéru
  • Maximální nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h

Posledním dodávkovým modelem z koncernu PSA, který se dočkal elektrifikace, je Opel Zafira-e. Ten se před pár dny ukázal veřejnosti a o prvních parametrech informuje sám výrobce. Kromě klasického vzhledu půjde volit ze dvou provedení s kapacitami baterie 50 a 75 kWh. U té první bude celé ústrojí tvořit 18 modulů a dojezd na jedno nabití bude činit až 230 km. Silnější provedení nabídne ještě o 100 km delší dojezd, přičemž v útrobách vozu se schová 27 modulů.

V případě potřeby lze dobíjet skrze rychlonabíječku se 100 kW, kdy půjde dobít baterie z 0 na 80 % za půl hodiny. To vše ale platí pro verzi s 50kWh baterií. U silnější verze celý proces potrvá o 15 minut déle. Na samotné baterie pak výrobce poskytuje záruku 8 let, případně 160 tisíc kilometrů. Nový Opel Zafira-e nabídne celkem tři délky karoserie a několik variant uspořádání interiéru, který pojme 5 až 9 osob.

Nejvyšší maximální rychlost vozu je omezena na 130 km/h a poháněna budou vždy přední kola skrze elektromotor o výkonu 100 kW a točivém momentu 260 Nm. Vůz nabídne také jednofázovou palubní nabíječku se 7,4 kW. Až za příplatek půjde dokoupit třífázovou s 11 kW. V rámci technologií je k dispozici speciální mobilní aplikace, přes kterou se dá kontrolovat stav nabíjení a vyhledávat nejbližší stanice. A zajímavost na konec. Za vůz půjde v případě potřeby zapojit brzděný přívěs s maximální hmotností 1 000 kg.

Technické parametry Opel Zafira-e základní

Kompletní specifikace
Konstrukcedodávka, ? × ? × ? mm, ? kg
PohonElektřina, hnaná náprava: přední
Výkon100 kW, , točivý moment: 260 Nm
Baterie50 kWh
Nabíjenírychlonabíjení: 100 kW,
Spotřeba?, dojezd: 230 km
Cena od
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze